Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/10/2019

Τεχνικός υποστήριξης οπτικών & οφθαλμολογικών μηχανημάτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο του μηχανολογικού εξοπλισμού οπτικών καταστημάτων και οφθαλμολογικών μηχανημάτων με έδρα στο Κέντρο της Αθήνας, αναζητά Τεχνικό, με σχετική εργασιακή εμπειρία, για άμεση πρόσληψη πλήρους απασχόλησης.

Ρόλος
Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την τεχνική υποστήριξη των πελατών της εταιρείας, και για την εγκατάσταση και επίδειξη νέου εξοπλισμού στο χώρο του πελάτη.

Αρμοδιότητες :

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης, είτε με επίσκεψη στον χώρο του πελάτη, είτε τηλεφωνικά, για τυχόν βλάβες ή δυσλειτουργία του εξοπλισμού
  • Παραλαβή και διαχείριση εξοπλισμού προς επισκευή, στις εγκαταστάσεις της εταιρείας
  • Επίσκεψη στον χώρο του πελάτη για την εγκατάσταση και εκπαίδευση στη χρήση του νέου εξοπλισμού
  • Διαχείριση πολιτικής Service του κατασκευαστή
  • Διαχείριση αποθήκης ανταλλακτικών
  • Έλεγχος και παραγγελίες σε κατασκευαστές, των σχετικών ανταλλακτικών για επισκευή εξοπλισμού
  • Ενημέρωση και διαχείριση των αρχείων κλήσεων υποστήριξης, πελατών και εγκαταστάσεων στο σύστημα ERP/CRM της εταιρείας
  • Επίδειξη του εξοπλισμού σε υποψηφίους πελάτες
  • Σύνταξη και παρακολούθηση προσφορών προς τους πελάτες για την προμήθεια νέου εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ (Ιατρικών Οργάνων/ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών/Ηλεκτρονικών)
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Ευχέρεια σε συστήματα ERP/CRM
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Β’ κατηγορίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην επαρχεία και το εξωτερικό (Κύπρος/Αλβανία)
  • Πνεύμα συνεργασίας και επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών & διάθεση εξέλιξης
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ακεραιότητα
  • Επιθυμητή εμπειρία σε αντίστοιχο ή παρεμφερή ρόλο
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
  • Συνεχής εκπαίδευση και εξέλιξη
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο & Laptop
  • Σταθερό εργασιακό περιβάλλον