Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/2/2020

Υποστήριξη πωλήσεων εξωτερικού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Maris Polymers A.E. είναι μία από τις κορυφαίες ευρωπαϊκές εταιρίες στην κατασκευή μεμβρανών και ρητινών πολυουρεθάνης, που εφαρμόζονται σε υγρή μορφή, και από τους κορυφαίους ευρωπαίους ειδικούς σε εφαρμοζόμενα προϊόντα στεγανοποίησης από πολυουρεθάνη και ρητίνες πολυουρεθάνης ψυχρής ωρίμανσης για κατασκευές.
Εξάγει τα προϊόντα της σε περισσότερες από 70 χώρες της Δυτικής και της Ανατολικής Ευρώπης, της Μέσης Ανατολής, της Αφρικής, της Νοτιοανατολικής Ασίας και της Αμερικής, όπου δραστηριοποιείται είτε με θυγατρικές εταιρείες είτε με στενή συνεργασία με τοπικούς διανομείς.

Από τα τέλη 2017 η Maris Polymers είναι θυγατρική του Γαλλικού Ομίλου Saint-Gobain, παγκόσμιου ηγέτη στα υλικά και συστήματα δόμησης, τους υαλοπίνακες και τα προϊόντα υψηλής τεχνολογίας, με 170.000 εργαζόμενους και ισχυρή παρουσία σήμερα σε 67 χώρες.

Η Εταιρεία ενδιαφέρεται να προσλάβει για την έδρα της στα Οινόφυτα Βοιωτίας υπάλληλο για την Υποστήριξη πωλήσεων εξωτερικού.

Στα καθήκοντα της θέσης ανήκουν
• Η λήψη παραγγελιών πελατών εξωτερικού και η καταχώρηση τους
• Η αποστολή των επιβεβαιωμένων παραγγελιών στην παραγωγή προς εκτέλεση
• Η ενημέρωση των πελατών αναφορικά με την ετοιμότητα των παραγγελιών, η παρακολούθηση της πορείας τους και ο προγραμματισμός της αποστολής τους στους πελάτες με διαρκή επικοινωνία έως την ολοκλήρωση της αποστολής/παραλαβής.
• Η τιμολόγηση των παραγγελιών και η έκδοση όλων των απαιτούμενων παραστατικών
• Η παρακολούθηση των εισπράξεων
• Η αποστολή ερωτηματολογίων ικανοποίησης πελατών, η συλλογή των αντίστοιχων δεδομένων και η ενημέρωση της Δ/νσης της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

• Εμπειρία σε ανάλογη θέση σε τμήμα εξαγωγών
• Άριστη γνώση Αγγλικών. Η γνώση και άλλων γλωσσών και ειδικά των Αραβικών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
• Άριστη επικοινωνία, ικανότητα συνεργασίας & ένταξης σε ομάδα
• Υψηλό επίπεδο δεξιοτήτων προγραμματισμού και οργάνωσης εργασιών και αρμοδιοτήτων
• Θέληση για συνεχή μάθηση και ανάπτυξη

Παροχές

• Ασφαλές και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
• Εκπαίδευση, επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη