Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/11/2022

Δημοσιογράφος / Ρεπόρτερ

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αναζητούμε ρεπόρτερ που θα συμμετέχει στην δημοσιογραφική ομάδα του ethermaikos.gr, με έμφαση στο ελεύθερο & πολιτιστικό ρεπορτάζ της ευρύτερης περιοχής του Δήμου Θερμαϊκού.

Αρμοδιότητες

  • Σύνταξη και παράδοση ρεπορτάζ
  • Δημοσίευση ή μετάδοση ειδήσεων στο main portal & στα social networks αυτού
  • Συμμετοχή σε δημοσιογραφικές έρευνες & συνεντεύξεις
  • Τήρηση της δημοσιογραφικής δεοντολογίας
  • Αναζήτηση αποκλειστικών πηγών
  • Τήρηση σημειώσεων και ηχητικών εγγραφών
  • Συνεργασία με τη δημοσιογραφική ομάδα και τον αρχισυντάκτη
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τελευταίες εξελίξεις Απαιτήσεις  Παροχές