Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/11/2016

JUNIOR PRODUCT MANAGER

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η  WEST A.E., εταιρεία παροχής υπηρεσιών Below the Line & Trade Marketing με  δραστηριότητα από το 1994 και πανελλαδική  εμβέλεια συνεργαζόμενη με Πολυεθνικές και Ελληνικές εταιρείες που πιστοποιούν την ποιότητα των υπηρεσιών της,  αναζητά:

Για την πόλη της Αθήνας

Απαραίτητα Προσόντα

Περιγραφή Θέσης: Υποστηρίζει και υλοποιεί τη στρατηγική Marketing για το σύνολο των δραστηριοτήτων της εταιρείας με στόχο την βέλτιστη προώθηση των προϊόντων και των υπηρεσιών στην Ελληνική αγορά. Επικοινωνεί και διαχειρίζεται τους προμηθευτές της Διεύθυνσης Marketing και το εταιρικό site. Προωθεί το όραμα, την αποστολή και τις αξίες της κάθε δραστηριότητας και φροντίζει για τη συνεχή ενδυνάμωση της εταιρικής εικόνας.

 Παρακολουθεί και αναλύει τον ανταγωνισμό για τις επί μέρους δραστηριότητες και εισηγείται έγκαιρα το στρατηγικό πλάνο ενεργειών. Αναλύει συστηματικά τη θέση της εταιρείας και του ανταγωνισμού, παρουσιάζοντας όλα τα στοιχεία και τις απαραίτητες πληροφορίες για την πορεία και τις υπηρεσίες του ομίλου.

Απαιτούμενα Προσόντα

·         Πτυχίο Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι. με κατεύθυνση Marketing/Διοίκηση Επιχειρήσεων

·         Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη στην τοποθέτηση και προώθηση προϊόντων & υπηρεσιών στην διεθνή αγορά

·         Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

·         Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ - MS Office

·         Άριστες ηγετικές, διοικητικές, διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες

·         Στρατηγική σκέψη

·         Άριστη απόδοση υπό πίεση

·         Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

·         Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·         Πλήρη και μόνιμη απασχόληση

·         Συμμετοχή στο ετήσιο πλάνο στοχοθέτησης και μπόνους

·         Εταιρικό αυτοκίνητο

·         Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης

·         Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας