ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Υπεύθυνος/η διοργάνωσης και προώθησης σεμιναρίων

Κατηγορία: Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από το γραφείο ευρέσεως εργασίας HRS (Human Resources Solutions) ζητείται υποψήφιος/υποψήφια για τη θέση του Υπεύθυνου/ης διοργάνωσης και προώθησης σεμιναρίων με αντικείμενο Digital Marketing, Web Development, Graphic Design & Video Editing για λογαριασμό πελάτη μας Κέντρο Δια Βίου Μάθησης με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Η συγκεκριμένη θέση παίζει καθοριστικό ρόλο στην επίτευξη των στόχων της εταιρείας μέσω της διοργάνωσης και της προώθησης των σεμιναρίων σε δυνητικό πελατολόγιο της εταιρείας.

Αρμοδιότητες
  • Την διατήρηση/ανάπτυξη και ομαλή λειτουργία του δικτύου συνεργασίας της εταιρείας με συνεργαζόμενους φορείς/επιχειρήσεις και εισηγητές των σεμιναρίων.
  • Την επίτευξη των μηνιαίων στόχων προώθησης/πώλησης των σεμιναρίων σε πελατολόγιο το οποίο παρέχεται από την εταιρεία.
  • Την διοργάνωση και τον προγραμματισμό των σεμιναρίων σε συνεργασία με όλους τους εμπλεκόμενους φορείς: εισηγητές, επιχειρήσεις και εκπαιδευόμενους.
  • Την λεπτομερή παρουσίαση και προώθηση των σεμιναρίων σε όλους τους ενδιαφερόμενους είτε one-to-one είτε σε group.
  • Ενεργή συμμετοχή σε meetings με εκπαιδευόμενους και εισηγητές πριν και κατά την διάρκεια διεξαγωγής των σεμιναρίων με στόχο την ομαλή και καλή λειτουργία του σεμιναρίου – διαχείριση παραπόνων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση Πληροφορική ή Marketing ή άλλο συναφή κλάδο
  • Επαγγελματική εμπειρία 2-3 έτη σε πωλήσεις
  • Καλή γνώση και εξοικείωση σε νέες τεχνολογίες που σχετίζονται με το αντικείμενο των σεμιναρίων
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στην αποτελεσματικότητα

Παροχές

Από την επιχείρηση παρέχεται εκπαίδευση και καθοδήγηση στα πρότυπα λειτουργίας της εταιρείας σε ένα σταθερό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με στόχο την μακροχρόνια συνεργασία. Η θέση αφορά πενθήμερη εργασία, σταθερό μισθό, δώρα και επιδόματα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.
ΕΓΓΡΑΦΗ

Σε περίπτωση που έχετε ήδη κάνει εγγραφή, κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε.
Μόνο στο JobFind.gr λαμβάνετε ενημέρωση μόλις η εταιρεία διαβάσει το Βιογραφικό σας!