Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/9/2022

Μηχανικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙΠΕ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Σχετικά με την εταιρεία
Η FARCOM με έτος ίδρυσης το 1970, είναι μια αμιγώς ελληνική εταιρία με έδρα τη Θεσσαλονίκη, με δυναμική παρουσία στον κλάδο των καλλυντικών τόσο εγχώρια, όσο και σε περισσότερες από 50 χώρες του εξωτερικού. Με ηγετική θέση εξελίσσεται με προσανατολισμό στην ικανοποίηση του πελάτη, ενώ συνεχώς επενδύει σε ανθρώπινους πόρους, εξοπλισμό & υποδομές. Η Farcom σήμερα αποτελείται από 190 άτομα, επιστημονικό, διοικητικό και εργατικό προσωπικό

Η FARCOM Α.Ε. αναζητά Μηχανικό Συντήρησης για πλήρη απασχόληση στην ΒΙ.ΠΕ. Ν. Ραιδεστού στην Θεσσαλονίκη

Περιγραφή θέσης :

  • Χειρισμός και επιτήρηση λειτουργίας ατμολέβητα.
  • Φροντίζει για την εύρυθμη, αποτελεσματική και ασφαλή λειτουργία των μηχανών παραγωγής και συσκευασίας.
  • Επιλύει προβλήματα, τα οποία προκύπτουν κατά τη λειτουργία των μηχανών και του εξοπλισμού, όπως βλάβες, ρυθμίσεις, κ.λ.π.
  • Συμμετέχει στις προληπτικές συντηρήσεις του εξοπλισμού του εργοστασίου.
  • Αναφέρει και προτείνει βελτιωτικές ενέργειες.
  • Συμμετέχει σε σχεδιασμό προς κατασκευή νέων εξαρτημάτων για την βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Λειτουργεί σε άμεση συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα της Παραγωγής και Συσκευασίας για τις ρυθμίσεις και αντικαταστάσεις εξαρτημάτων σε γραμμές συσκευασίας και μηχανών παραγωγής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΤΕΙ.
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε Βιομηχανικό περιβάλλον
  • Καλές γνώσεις λειτουργίας μηχανημάτων και βοηθητικών εξοπλισμών.
  • Γνώση λειτουργίας ατμολεβήτων και δικτύου ατμού.
  • Βασική γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Βασική γνώση χρήσης Η/Y.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες.

Επιθυμητές Δεξιότητες :

  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δεξιότητες άμεσης επίλυση προβλημάτων & λήψης αποφάσεων
  • Ομαδικό Πνεύμα Συνεργασίας

Παροχές

Η Εταιρεία Προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό Πακέτο Απολαβών.
  • Πλήρη Απασχόληση.
  • Πενθήμερη εργασία (Δευτέρα – Παρασκευή).
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν αξιόπιστο και συνεχώς αναπτυσσόμενο οργανισμό.