Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/9/2021

Μηχανικός Αυτοκινήτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ - ΚΟΡΔΕΛΙΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ΕΛΜΑ Α.Ε, μία εταιρία που δραστηριοποιείται στο χώρο των μηχανοκίνητων οχημάτων στην περιοχή του Ευόσμου Θεσσαλονίκης, αναζητά έναν πτυχιούχο Μηχανικό αυτοκινήτων για να στελεχώσει το διαρκώς αυξανόμενο και αναπτυσσόμενο τεχνικό τμήμα της επιχείρησης.

Τα βασικά καθήκοντα της συγκεκριμένης θέσης είναι:

  • Τεχνικός έλεγχος οχημάτων (έλεγχος ΚΤΕΟ) και διάγνωση βλαβών
  • Έλεγχο και την επισκευή του κινητήρα αυτοκινήτων
  • Διαχείριση συστημάτων και διαγνωστικού εγκεφάλων BoschCarService
  • Άριστη γνώση του εμπρόσθιου συστήματος
  • Αντικατάσταση βασικών μηχανικών μερών ενός αυτοκινήτου καθώς διενέργεια όλων των εργασιών Service αυτοκινήτου
  • Αντικατάσταση σετ συμπλέκτη και ιμάντα χρονισμού
  • Ζυγοστάθμιση τροχών και ευθυγράμμιση θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχετικής ειδικότητας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Τουλάχιστον 10 έτη προϋπηρεσία σε οργανωμένα κάθετα συγκροτήματα Service

Παροχές

  • Μισθός: 1.000,00€ καθαρά