Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/05/2023

Sales Assistant

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ

Η MANGO ιδρύθηκε το 1984 και σήμερα αποτελεί ένα από τα κορυφαία brand μόδας στον κόσμο. Με έδρα της την πόλη προέλευσής της, τη Βαρκελώνη, διαθέτει ένα εκτεταμένο δίκτυο καταστημάτων σε περισσότερες από 113 χώρες. Από το κέντρο σχεδιασμού της "El Hangar" που βρίσκεται στο Palau-solità i Plegamans, κάθε χρόνο σχεδιάζει πάνω από 18.000 ρούχα και αξεσουάρ αποτυπώνοντας τις τάσεις της εποχής για γυναίκες, άνδρες και παιδιά.

Το μεγαλύτερο προσόν της MANGO είναι το ανθρώπινο δυναμικό της.Tο μυστικό της επιτυχίας της είναι η ενθουσιώδης και ευέλικτη ομάδα της, που είναι ικανή να προσαρμόζεται και να προχωράει με το βλέμμα στο μέλλον. Μια εξειδικευμένη ομάδα με έμπνευση και πρωτοπόρες ιδέες που στοχεύει σε υψηλό επίπεδο υπηρεσιών μόδας.

Επίπεδο: Entry
Τύπος απασχόλησης: part time & full time
Αναφέρεται σε: Store manager, Εμπορικό Δ/ντη Mango
Τμήμα: Fashion Industry
Δραστηριότητα: sales assistant/cashier
Προϋπηρεσία: 1-3 χρόνια
Επιθυμητή ημ/νια έναρξης: ASAP

Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος ,εφαρμόζοντας τις στρατηγικές πώλησης
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων
  • Nα είναι ενημερωμένος για τη συλλογή του καταστήματος
  • Να αγαπάει τη μόδα, να παρακολουθεί τα trends της σεζόν και να είναι ενήμερος για τη συλλογή του ανταγωνισμού
  • Να είναι εξοικειωμένος με τους εμπορικούς δείκτες και να στοχεύει να τους βελτιώσει.
  • Να γνωρίζει όλες τις διαθέσιμες υπηρεσίες και να τις προσφέρει σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών
  • Να διατηρεί το τμήμα ευθύνης του ανεφοδιασμένο και σύμφωνα με τα standards της εταιρίας
  • Να έχει δυνατότητα παράλληλης εξυπηρέτησης πελατών με αποτελεσματικό τρόπο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας, περαιτέρω γνώσεις ξένων γλωσσών είναι πλεονέκτημα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα
  • Ευχάριστη παρουσία και ενδιαφέρουσα προσωπικότητα
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων