Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/05/2022

Sous Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΟΛΥΧΡΟΝΟ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το εστιατόριο ΝΕΦΕΛΗ σχεδιάστηκε και δημιουργήθηκε από το 1992 και βρίσκεται στο Πολύχρονο Χαλκιδικής.

Με σύμμαχο την εμπειρία μας ανακαινίσαμε τον χώρο μας δημιουργώντας μια ξεχωριστή όαση που προσφέρει απλόχερα Ελληνική φιλοξενία και γαστρονομικές απολαύσεις.

Δεν υπήρχε ποτέ πιο ενδιαφέρουσα στιγμή για να γίνετε μέλος της Νεφέλη.

Βρισκόμαστε σε αναπτυξιακή περίοδο και γι' αυτό προσλαμβάνουμε Sous Chef για επίβλεψη και συντονισμό της κουζίνας σύμφωνα με τις οδηγίες του Executive Chef και αντικατάστασης της όταν χρειάζεται.

Ως Sous Chef, θα είστε μέλος της ομάδας της κουζίνας. Εργαζόμαστε καθημερινά για να βελτιωνόμαστε και να μαθαίνουμε, ενώ έχουμε δεσμευτεί για συνεχή εκπαίδευση και προσωπική εξέλιξη κάθε μέλους της ομάδας. Καθώς οι άνθρωποί μας είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημά μας, πρέπει να έχουμε δυνατούς ανθρώπους που είναι παθιασμένοι με αυτό που κάνουν.

Αρμοδιότητες

  • Υπεύθυνος των πόστων
  • Θα καλωσορίζεις με φιλική διάθεση και χαμόγελο τους καλεσμένους μας να μπορείτε να χειριστείτε όλα τα αιτήματα και τα παράπονα με έναν εξαιρετικά επαγγελματικό τρόπο.
  • Βοήθεια στην προετοιμασία και τον προγραμματισμό σχεδίων γευμάτων
  • Διασφάλιση ότι οι δραστηριότητες της κουζίνας λειτουργούν έγκαιρα
  • Παρακολούθηση και καταγραφή του αποθέματος και, εάν χρειάζεται, παραγγελία νέων προμηθειών
  • Τήρηση και εφαρμογή των κανονισμών υγιεινής και των κανονισμών ασφαλείας
  • Διαχείριση της ομάδας της κουζίνας απουσία του executive chef

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ελάχιστη 4 έτη εμπειρία ως Sous Chef σε εστιατόριο à la carte
  • Άτομο με ιδιαίτερη προσήλωση στην λεπτομέρεια, αισθητική και την παρουσίαση του φαγητού.
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας και παρουσίασης, ισχυρή ηγεσία
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και προσεγμένη εμφάνιση.
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από την πίεση, ένας παίκτης ομάδας παθιασμένος με τη δουλειά που να επικεντρώνεται στην παροχή υψηλής ποιότητας αποτελεσμάτων.
  • Το πτυχίο / Δίπλωμα στη μαγειρική θα εκτιμηθεί επίσης ιδιαίτερα
  • Απαιτείται εύκαμπτο πρόγραμμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικά οφέλη, συμπεριλαμβάνει πλήρης διατροφή και εποχιακή διαμονή.
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Παρέχεται διαμονή σε σπίτια προσωπικού με AC, wi-fi και πρόσβαση στο πλυντήριο
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη