Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/5/2019

Medical Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Αναζητάτε την επόμενη ευκαιρία στην καριέρα σας ως Medical Sales Representative;
Έχετε αντίστοιχη προϋπηρεσία σε πωλήσεις ως ιατρικός επισκέπτης; Είστε απόφοιτος Βιολογίας, Χημείας, Ιατρικών επαγγελμάτων ή παρεμφερών επιστημών;
Σας αρέσουν οι προκλήσεις και η επίτευξη στόχων και θα θέλατε να εργαστείτε σε μία από τις κορυφαίες εταιρείες καλλυντικών παγκοσμίως;
Εάν ναι, τότε αυτή είναι η ευκαιρία που ψάχνετε!

Ως Medical Sales Representative θα έχετε τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων σε μηνιαία βάση
  • Εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας ώστε να συμβάλλετε στην εταιρική ανάπτυξη
  • Καθημερινές επισκέψεις σε Δερματολόγους, Παιδιάτρους και Αλλεργιολόγους
  • Παρουσίαση των εταιρικών αξιών και της εταιρικής εικόνας στο πελατολόγιο
  • Θα πρέπει να ενημερώνεστε και να έχετε άριστη αντίληψη για τις εξελίξεις της αγοράς ώστε να παρέχετε κατάλληλο feedback στην εταιρεία

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για την θέση του Medical Sales Representative θα πρέπει να έχει:
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε Φαρμακευτική εταιρεία ή εταιρεία καλλυντικών
  • Πτυχίο Βιολογίας ή Χημείας ή Ιατρικών Επιστημών ή παρεμφερών κλάδων
  • Καλή γνώση και κατανόηση επιστημονικής ορολογίας
  • Πολύ καλό επίπεδο αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και καλές ικανότητες διαπραγμάτευσης και πειθούς
  • Πελατοκεντρική αντίληψη για τις πωλήσεις
  • Γνώσεις πληροφορικής σε λογισμικό MS-Office

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει τις εξής παροχές για την θέση του Medical Sales Representative:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ετήσιο Bonus
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων
  • Εταιρικό κινητό και tablet
Για περισσότερες διευκρινίσεις μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά στο +30 2310414731 και ώρες 09:00-17:00.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.