Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/1/2023

Brand Activator / Πωλητής σε σημεία λιανικής - Χανιά, Κρήτη

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ | ΧΑΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η TALANTON Business Consulting & Marketing Services, αναζητά να προσλάβει για λογαριασμό πελάτη πολυεθνικής εταιρείας καπνικών, BRAND ACTIVATOR για τα ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ (Άνοιγμα διανομής, merchandising, παραγγελιοληψία, πρωώθηση προϊόντων)

Η θέση αφορά το δίκτυο καταστημάτων μικρής λιανικής (περίπτερα, ψιλικά, mini market κτλπ).

Καθήκοντα:

Έλεγχος Ελλείψεων και διαθέσιμου stock προϊόντος
Παραγγελιοληψία
Διασφάλιση της κατάλληλης εικόνας στα σημεία λιανικής (merchandising)
Ανάλυση της περιοχής ευθύνης και άνοιγμα διανομής
Παρακολούθηση του ανταγωνισμού (προωθητικές ενέργειες, νέα προϊόντα, τρόποι λανσαρίσματος)
Προώθηση του brand σε τελικούς καταναλωτές του προϊόντος μέσω γευστικής δοκιμής
Feedback & reporting σχετικά με την συνολική επίδοση και απόδοση της περιοχής ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να πληρούν τα παρακάτω χαρακτηριστικά:
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε merchandising και πωλήσεις σε μικρά σημεία λιανικής.
  • Απαραίτητη μόνιμη κατοικία στην ευρύτερη περιοχή των ΧΑΝΙΩΝ, ΚΡΗΤΗ
  • Βασικές γνώσεις υπολογιστών
  • Εξοικείωση με τα προϊόντα που θα πουλούν
  • Επιθυμητός τίτλος σπουδών (ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα αντίληψης των αναγκών του πελάτη και της εταιρεία μας
  • Επιθυμία για την επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, άνεση στην επικοινωνία και στην εξυπηρέτηση, γρήγορη εκμάθηση και αφομοίωση τεχνογνωσίας
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικότητα, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, πνεύμα συνεργασίας, ευελιξία και ευγένεια
  • Αναλυτικές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και δυνατότητα συνεχούς βελτίωσης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό μισθολογικό πακέτο 1.300€ μεικτά και ασφαλιστικές καλύψεις
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Εταιρικό Κινητό
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση στον κλάδο υπηρεσιών
  • Δυνατότητες σύντομης εξέλιξης