Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/2/2021

Υπεύθυνος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Αρμοδιότητες

• Πραγματοποιεί τις πληρωμές της εταιρείας, αγορές, προμήθειες, έξοδα, συμφωνίες και μισθοδοσία.
• Συνεργάζεται στενά με τον εξωτερικό λογιστή της εταιρείας παρέχοντας υποστήριξη σε όλες τις φοροτεχνικές και λογιστικές υποθέσεις της εταιρείας
• Συνεργάζεται με το τμήμα πωλήσεων για την πιστή τήρηση συμφωνιών με τους πελάτες και την υλοποίηση της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
• Αποστέλλει καρτέλες πελατών σε μηνιαία βάση και διαχειρίζεται τις εισπράξεις από εμβάσματα, αξιόγραφα και εισπράξεις πωλητών
• Διενεργεί συστηματικά ποιοτικές και ποσοτικές αναλύσεις (Reporting) λογιστικής διαχείρισης
• Επικοινωνία με προμηθευτές από την τοποθέτηση της παραγγελίας μέχρι και την παράδοση της στο μεταφορέα
• Διαχείριση διαθέσιμου stock αποθήκης και δρομολόγηση νέων παραγγελιών
• Συμμετοχή στη δημιουργία, βελτίωση και τήρηση διαδικασιών των Αγορών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος(η) ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης
• Εμπειρία και γνώση εμπορικής διαχείρισης
• Εμπειρία και γνώση λογιστικής διαχείρισης Γ' Κατηγορίας
• Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office) και της Αγγλικής Γλώσσας
• Δεξιότητες οργάνωσης, ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
• Να έχει εκπληρώσει στρατιωτικές υποχρεώσεις ή να έχει μόνιμα απαλλαγεί από αυτές

Παροχές

• Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
• Άριστο Εργασιακό Περιβάλλον