Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/07/2020

Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΑΤΕΧΑΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το Jobfind.gr - Career Portal για λογαριασμό πελάτη του, εταιρεία εμπορίας και επισκευής ηλεκτρονικών υπολογιστών με έδρα την Αθήνα, ζητά Τεχνικό Η/Υ και Δικτύων για το κατάστημά της στην περιοχή της Κατεχάκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης, 5νθήμερο 8ωρο.

Αρμοδιότητες:

  • Διάγνωση και επίλυση τεχνικών βλαβών hardware σε Η/Υ και περιφερειακά είδη
  • Εγκατάσταση software σε PC και Mac (Windows, Linux, macOS)
  • Μεταποίηση μεταχειρισμένων Η/Υ (Refurbished) : έλεγχος και πιστοποίηση της κατάστασής τους, Format και εγκατάσταση λογισμικού
  • Διαχείριση RMA (Return Merchandise Authorization) με προμηθευτές και πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο σχετικής ειδικότητας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων