Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/5/2019

Υπεύθυνος Τμήματος Ανάπτυξης HR - Senior Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία σε οργανωμένα τμήματα HR;
Είσαι επικοινωνιακός και μπορείς να εργαστείς σε γρήγορους ρυθμούς;
Τώρα, σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς στην RE/MAX, το μεγαλύτερο δίκτυο μεσιτικών υπηρεσιών στον κόσμο!

Η RE/MAX Metron, το μεγαλύτερο γραφείο μεσιτικών υπηρεσιών στη Χαλκιδική και ένα από τα καλύτερα της RE/MAX Hellas, αναζητά άτομο που θα καλύψει τη θέση του Senior Recruiter (fixed project) συμβούλων ακίνητης περιουσίας, με στόχο την περαιτέρω στελέχωση και ανάπτυξη του τμήματος HR στην Χαλκιδική. Η απασχόληση αφορά πρωινή πενθήμερη εργασία, Δευτέρα έως Παρασκευή, o τόπος εργασίας είναι στην Χαλκιδική και υπάρχει το ενδεχόμενο περαιτέρω ανέλιξης του υποψήφιου στο τμήμα του management.

Οι αρμοδιότητες του Senior Recruiter θα είναι να:

  • Συντονίζει τις διαδικασίες εύρεσης, επιλογής και αξιολόγησης νέων συνεργατών (συμβούλων ακίνητης περιουσίας)
  • Εφαρμόζει τον πλήρη κύκλο της διαδικασίας επιλογής ανθρώπινου δυναμικού σε συνεργασία με τον Broker (αγγελίες, screening βιογραφικών, συνεντεύξεις)
  • Προτείνει και εφαρμόζει νέες ιδέες προσέλκυσης ταλαντούχων συνεργατών
  • Αναζητά συνεχώς διαφορετικές και εναλλακτικές διαδικασίες με σκοπό την δημιουργία ενός πιο αποτελεσματικού και αποδοτικού συστήματος στελέχωσης
  • Συνδέει τον εκάστοτε υποψήφιο συνεργάτη με την κατάλληλη "περιοχή καλλιέργειας", καλύπτοντας τις τρέχουσες ανάγκες της εταιρείας
  • Δημιουργεί βάση αξιολογημένων υποψηφίων με σκοπό την κάλυψη μελλοντικών αναγκών
  • Καθοδηγεί και διαχειρίζεται το ενεργό ανθρώπινο δυναμικό της εταιρείας
  • Συνεργάζεται αποτελεσματικά με όλους τους ήδη ενεργούς συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Ο επιτυχημένος υποψήφιος πρέπει να διαθέτει:
  • Τουλάχιστον 2-3 χρόνια συναφούς εργασιακής εμπειρίας σε οργανωμένα τμήματα ανθρώπινου δυναμικού
  • Επαγγελματική εμπειρία σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας, εταιρία τηλεπωλήσεων ή recruitment agency θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ σε ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες ή διοίκηση επιχειρήσεων (επιθυμητό)
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού θα εκτιμηθεί δεόντως
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ (Εxcel, Word, PowerPoint)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Γνωριμίες & άριστες δημόσιες σχέσεις
  • Εξωστρέφεια & κοινωνικότητα
  • Ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου και όγκου δουλειάς
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και λήψης αποφάσεων
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Φιλοδοξία

Παροχές

Το πακέτο παροχών που προσφέρουμε αφορά σε:

  • Πακέτο αμοιβών με βασικό μισθό και Bonus
  • Συνεχής και υψηλού επιπέδου Custom Εκπαίδευση
  • Πλήρης υποστήριξη από τον Broker του γραφείου σε κάθε βήμα
  • Σιγουριά κάτω από το #1 πανίσχυρο Brand Name της RE/MAX International
  • Σύγχρονο & Ευχάριστο Εργασιακό Περιβάλλον και οργάνωση Πολυεθνικής εταιρείας
  • Σύγχρονη Τεχνογνωσία
  • Πανελλαδική και παγκόσμια Διαφήμιση
  • Ευκαιρίες για προσωπική & Επαγγελματική Εξέλιξη
  • Ευέλικτο Ωράριο Εργασίας

Έλα μαζί μας & συμπλήρωσε το παζλ της επιτυχημένης σταδιοδρομίας σου!