Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/5/2019

A.11 Τεχνικός Μηχανοτρονικής Τεχνολογίας Ψύξης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H LOOQ, εταιρεία ευρέσεως προσωπικού στη Γερμανία, αναζητά προσωπικό για λογαριασμό πελάτη της, Γερμανική εταιρεία που ειδικεύεται στο χώρο των συστημάτων κλιματισμού, ξεκινώντας από την μελέτη, εγκατάσταση και θέση σε λειτουργία έως και το After-Sales.

Πιο συγκεκριμένα, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Τεχνικός Μηχατρονικής Τεχνολογίας Ψύξης.

Περιοχή: Γερμανία- Μάνχαϊμ / Χαϊδελβέργη

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση εργασιών επισκευής και συντήρησης συστημάτων Ψύξης – Κλιματισμού και Αερισμού σύμφωνα με τα σχετικά πρότυπα.
  • Μοντάρισμα νέων εγκαταστάσεων.
  • Επισκευές και αποκατάσταση βλαβών.
  • Άμεση επαφή με τον πελάτη.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΙΕΚ ή Επαγγελματικής Σχολής ως Τεχνικός Μηχανοτρονικής με ειδικότητα Τεχνολογίας Ψύξης . Επίσης ευπρόσδεκτοι Θερμοϋδραυλικοί, Ηλεκτρολόγοι, Μηχανικοί Αερισμού, με διάθεση για επαγγελματική εξέλιξη
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία στον τομέα τεχνολογίας κλιματισμού
  • Επιπρόσθετο προσόν η κατοχή πιστοποιητικού συγκολλητή
  • Υποχρεωτική η κατοχή άδειας οδήγησης Β΄ κατηγορίας
  • Βασικές γνώσεις γερμανικών, επίπεδο Α2

Παροχές

Σας αναμένει μια ομάδα με κίνητρα, με αποστολές σε όλη τη Γερμανία χωρίς να εργάζεστε σε βάρδιες και με εξαιρετικές κοινωνικές παροχές.

Σας προσφέρουμε ατομική κατάρτιση, τη δυνατότητα συνεχής επαγγελματικής και προσωπικής μετεκπαίδευσης, καθώς επίσης βάσει της απόδοσης σας, τη δυνατότητα επαγγελματικής ανέλιξης μέσα στην εταιρεία.