Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/4/2021

Διαχειριστής E-Shop - Performance Marketing

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται έμπειρος Διαχειριστής E-shop - Web Developer με αντικείμενο την πώληση ειδών βελτιωτικά προϊόντα αυτοκινήτου (Motorsport) για την καθημερινή διαχείριση του ηλεκτρονικού καταστήματος στη Γλυφάδα. www.agtuning.gr

Αρμοδιότητες:
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα - κατηγορίες, διαχείριση προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Εξυπηρέτηση πελατών - παραγγελιοληψία (τηλεφωνική και online), επικοινωνία με πελάτες
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών, τιμολόγηση, συσκευασία
  • Επικοινωνία με συνεργάτες (προμηθευτές, κούριερ),
  • Διαχείριση social media και άλλων marketing καναλιών
  • Αποστολή newsletter
  • Ικανότητα στην διαχείριση πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία ως Διαχειριστής e-shop
  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing
  • Γνώσεις digital marketing (social media, google/facebook ads, google analytics)
  • Γνώση MS Office Γνώση Photoshop Γνώση SEO/SEM
  • Καλή γνώση εμπορικής εφαρμογής SOFTONE ERP

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών – μισθός ανάλογος προσόντων
  • Ασφάλιση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης