Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/08/2021

Εξυπηρέτηση Επιβατών | Συνοδός Εδάφους | Check in Agent

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Goldair Handling Α.Ε., ελληνική εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης, με δραστηριότητα τόσο στην Ελλάδα όσο και το εξωτερικό, αναζητά Υπαλλήλους Εξυπηρέτησης Επιβατών -Συνοδούς Εδάφους (Check-in Agents) για εποχική απασχόληση για το Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών «Ελ. Βενιζέλος».

Κύρια καθήκοντα και ευθύνες:
  • Προετοιμασία των ελεγκτηρίων εισιτηρίων και διαχείριση αναλώσιμων υλικών της εκάστοτε αεροπορικής εταιρείας.
  • Διαδικασίες ελέγχου εισιτηρίων, ταξιδιωτικών εγγράφων και αποσκευών.
  • Παρουσία στα αυτόματα μηχανήματα έκδοσης καρτών επιβίβασης.
  • Συνοδεία επιβατών.
  • Διαδικασίες άφιξης αεροσκαφών.
  • Προετοιμασία της εξόδου επιβίβασης.
  • Αναγγελίες και έλεγχος χειραποσκευών.
  • Διαδικασίες επιβίβασης με έλεγχο ταξιδιωτικών εγγράφων.
  • Διατμηματική επικοινωνία για την ομαλή διεξαγωγή της πτήσης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών
  • Πτυχίο Αγγλικών επιπέδου Β2 (First Certificate in English ή ισοδύναμο)
  • Επιθυμητή δεύτερη ξένη γλώσσα
  • Εξοικείωση με Η/Υ

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης σε πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας.