Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/6/2023

Export Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η FARMA-CHEM SA η οποία είναι μια 100% ιδιωτική Ελληνική εταιρεία, κατέχει σήμερα κυρίαρχη θέση στην ελληνική αγορά, στο χώρο της εμπορίας και διάθεσης φυτοπροστατευτικών Προϊόντων, Εξειδικευμένων Προϊόντων Θρέψης & Βιοκτόνων. Η εταιρία εδρεύει στη Βιομηχανική Περιοχή της Σίνδου Θεσσαλονίκης και αναζητά Export Manager, για την υποστήριξη και ανάπτυξη των πωλήσεών της στο εξωτερικό.

Αρμοδιότητες

  •  Ανάπτυξη και υποστήριξη του χαρτοφυλακίου υφιστάμενων πελατών.
  •  Αναζήτηση νέων ευκαιριών στη διεθνή αγορά.
  •  Προώθηση προϊόντων της εταιρείας και ανάπτυξη νέων πελατών.
  •  Προώθηση ισχυρών σχέσεων με διανομείς στη διεθνή αγορά.
  •  Παρακολούθηση ανταγωνισμού και έρευνα τάσεων αγοράς.
  •  Συνεργασία με τα Τμήματα Marketing, Logistics & Supply Chain και Finance για αποτελεσματική διαδικασία εξαγωγής.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο Γεωπονίας. Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  •  Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 έτη.
  •  Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας. Γνώση οποιασδήποτε άλλης
  • γλώσσας θα εκτιμηθεί.
  •  Καλή γνώση του τομέα της φυτοπροστασίας και θρέψης φυτών.
  •  Άριστη γνώση Microsoft Office Suite.
  •  Επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδική εργασία, οργανωτικές δεξιότητες.
  •  Συχνά ταξίδια στο εξωτερικό.
  •  Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες).

Παροχές

  •  Άριστες συνθήκες εργασίας.
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και κίνητρα βάσει απόδοσης.
  •  Μπόνους με βάση την επίτευξη των στόχων.
  •  Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη.
Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.