Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/10/2020

Logistics Engineer

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς Ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Logistics Engineer είναι ενεργό μέλος της ομάδας του τμήματος Αποθήκης της Διεύθυνσης Logistics , με έδρα το Κιλκίς. Η θέση αναφέρεται στον Warehouse & Transportation Manager.

Κύρια καθήκοντα:
  • Υποστηρίζει τις αποθήκες στις συστημικές και φυσικές διαδικασίες.
  • Συντηρεί το απόθεμα έτσι ώστε να είναι ισοσταθμισμένο φυσικά και συστημικά και δημιουργεί αιτήσεις αγοράς προς το τμήμα προμηθειών.
  • Διαχειρίζεται τα ημερήσια στατιστικά παραγωγικότητας και συντηρεί τους δείκτες παραγωγικότητας της αποθήκης.
  • Παρακολουθεί την πορεία των αιτήσεων και τους επιβεβαιωμένους χρόνους από τους προμηθευτές.
  • Ελέγχει τις προς φόρτωση παραγγελίες και επιβεβαιώνει την τήρηση του προγράμματος φορτώσεων.
  • Συντηρεί απόθεμα αναλώσιμων και μεριμνά για την αναπλήρωση του.
  • Εντοπίζει προβλήματα σε διαδικασίες και προτείνει βελτιώσεις.
  • Παρέχει υποστήριξη στη διαμόρφωση προγράμματος φορτώσεων και δημιουργίας λιστών συλλογής αποθηκών.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

  • Πτυχίο Μηχανικού ΑΕΙ/ΤΕΙ ή σχετικό με τα Logistics
  • Εμπειρία 1-3 ετών σε θέση σχετική με Supply Chain Management, Logistics, Operations, Planning
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Εμπειρία στη διαχείριση πληροφοριακών συστημάτων MRP,ERP,WMS, Planning
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και MS Office.
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές Αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές Αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική Ομαδική Ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλείσθε να ολοκληρώσετε την αποστολή του βιογραφικού σας αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.