Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/1/2023

Ά Σερβιτόρος / Σερβιτόρα Εστιατορίου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Ά Σερβιτόρο/α Εστιατορίου για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2023

Αρμοδιότητες:
• Χειρισμός παραπόνων, επιθυμιών ή κριτικής των πελατών. Είναι σε θέση να χειριστεί τα παράπονα ‘δύσκολων’ πελατών με φιλική / ήρεμη στάση.
• Διασφάλιση της θετικής ατμόσφαιρας μεταξύ των μελών της ομάδας
• Συναναστροφή με τους πελάτες του εστιατόριού προάγοντας την καλή εικόνα της επιχείρησης.
• Παροχή άριστου σέρβις για τη διασφάλιση της ικανοποίησης
• Στήσιμο τραπεζιών και διατήρηση της σάλας του εστιατορίου τακτοποιημένης
• Λήψη παραγγελιών των πελατών και σερβίρισμα φαγητού και ποτών
• Παροχή προτάσεων για το μενού, απάντηση σε ερωτήσεις και κοινοποίηση επιπρόσθετων πληροφοριών στους πελάτες του εστιατορίου

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* ή 5*
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
• Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
• Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
• Ομαδικό πνεύμα

• Καλή γνώση κρασιού

Επιθυμητά προσόντα:
• Απόφοιτος/η σχολής τουριστικών επιχειρήσεων
• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
• Γνώση διαδικασίας HACCP

Παροχές

Παρέχονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση