Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2018

Βοηθός Λογιστή/τρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία φωτισμού, επίπλων και διακόσμησης με έδρα τη Θεσσαλονίκη επιθυμεί να προσλάβει άμεσα:

Βοηθό Λογιστή/τρια

Καθήκοντα θέσης:

  • Ενημέρωση δεδομένων και καταχωρίσεις παραστατικών στο ERP σύστημα της εταιρίας
  • Διεκπεραίωση και παρακολούθηση πληρωμών και υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
  • Διαχείριση μισθοδοσίας και ηλεκτρονικές συναλλαγές (web banking)
  • Σύνταξη δηλώσεων που απορρέουν από την εργατική – ασφαλιστική νομοθεσία
  • Σύνταξη όλων των απαιτούμενων δηλώσεων (φορολογία εισοδήματος – Φ.Π.Α. – Φ.Μ.Υ. ελεύθ. επαγγ. και λοιπών φορολογικών αντικειμένων)
  • Διαχείριση των καθημερινών λογιστικών και φορολογικών θεμάτων
  • Διασφάλιση της τήρησης των υποχρεώσεων της επιχείρησης έναντι των κρατικών αρχών και επικοινωνία με τραπεζικούς οργανισμούς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. οικονομικής κατεύθυνσης με προτίμηση στη λογιστική-οικονομική
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε λογιστήριο εταιρίας με διπλογραφικά βιβλία
  • Επιθυμητή γνώση Atlantis ERP και προγράμματος μισθοδοσίας Epsilon Net
  • Πολύ καλή γνώση Φ.Π.Α. – Κ.Φ.Α.Σ. – φορολογίας εισοδήματος – Ε.Λ.Π. – θεμάτων Γ.Ε.Μ.Η.
  • Kαλή γνώση εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Kαλή γνώση πακέτου MS Office (Excel, Word)
  • Άμεση διαθεσιμότητα υποψηφίου

Αποστολή βιογραφικών απαραιτήτως με φωτογραφία.

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση (6ήμερο, 40ωρο)
  • Ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός
  • Ένσημα και ασφάλιση
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας