Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/02/2021

Plant HR Supervisor

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Optimal HR Group, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστή πολυεθνική εταιρεία με ηγετική παρουσία στο βιομηχανικό κλάδο, αναζητά Plant HR Supervisor, για το εργοστάσιο της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:
• Συντονίζει τη συλλογή, επεξεργασία και επαλήθευση ωροσημάνσεων και μεταβολών από το πρόγραμμα εργασίας των εργαζομένων, καθώς και τον τελικό έλεγχο των αποδοχών, των επιδομάτων και παροχών των εργαζομένων
• Διενεργεί τους τελικούς ελέγχους για τον ορθό υπολογισμό της μισθοδοσίας
• Συντάσσει τακτικές μηνιαίες ή/και έκτακτες αναφορές που αφορούν το προσωπικό (δύναμη προσωπικού, υπερωριακή απασχόληση)
• Συμβάλει ενεργά στο σχεδιασμό/υλοποίηση συστημάτων και διαδικασιών διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού και εισηγείται στους επιμέρους τομείς (εύρεση & αξιολόγηση προσωπικού, αξιολόγηση απόδοσης και επαγγελματικής ανάπτυξης, διαχείριση αμοιβών-παροχών, διαδικασία προσλήψεων & αποχωρήσεων, καταγραφή εκπαιδευτικών αναγκών και ανάπτυξη εκπαιδευτικών προγραμμάτων)
• Φροντίζει για την εφαρμογή των διαδικασιών και πολιτικών του προσωπικού της εταιρείας
• Μεριμνά για τη διατήρηση και συνεχή ενημέρωση των αρχείων προσωπικού του εργοστασίου
• Αναπτύσσει και διατηρεί αποτελεσματικές σχέσεις με δημόσιους φορείς και τοπικές αρχές

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Ανώτατης Σχολής οικονομικής / διοικητικής κατεύθυνσης
• Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού ή στη Διοίκηση Επιχειρήσεων
• Άριστες γνώσεις εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσία
• Γνώση προγράμματος Μισθοδοσίας HRMS (Scan)
• Τουλάχιστον 5 χρόνια συνολικής εμπειρίας σε τμήμα ανθρώπινου δυναμικού βιομηχανίας
• Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
• Άριστη γνώση εφαρμογών Η/Υ (MS Office)
• Ικανότητες διαπραγμάτευσης και άμεσης επίλυσης διενέξεων / προβλημάτων
• Ικανότητα διοίκησης και παρακίνησης ανθρώπινου δυναμικού
• Ανάπτυξη και διατήρηση αποτελεσματικών σχέσεων με τους εργαζομένους
• Οργανωτικές ικανότητες και διαχείριση χρόνου

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
• Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός του οργανισμού