Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/5/2021

Σύμβουλος Ακίνητης Περιουσίας – Μεσίτης

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εξωτερική συνεργασία
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΖΑΝΚΟ Κτηματική Α.Ε. δραστηριοποιείται στο χώρο των ακινήτων από το 1997 όπου και ιδρύθηκε. Βασικό αντικείμενο της εταιρείας είναι η κατασκευή, διαχείριση και προώθηση εμπορικών ακινήτων και πολυτελών κατοικιών. Στα πλαίσια την ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της εταιρείας δημιουργείται ένα τμήμα μεσιτείας για ακίνητα πάσης φύσεως της ευρύτερης αγοράς.

Αναζητούμε έναν επαγγελματία μεσίτη ακινήτων προκειμένου να ενεργεί ως μεσολαβητής μεταξύ πωλητών - αγοραστών και μισθωτών - εκμισθωτών. Πρόκειται για μια εξαιρετική ευκαιρία για όποιον ενδιαφέρεται να προωθήσει την καριέρα του στην μεσιτεία ακινήτων.

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή καθοδήγησης σε πωλητές - αγοραστές και μισθωτές - εκμισθωτές για την αγορά ή μίσθωση ακινήτων με βάση τις συνθήκες της αγοράς.
  • Καθορισμός των αναγκών των πελατών με σκοπό την υπόδειξη των κατάλληλων για αυτούς λύσεων.
  • Διεξαγωγή συγκριτικής ανάλυσης της αγοράς προκειμένου να εκτιμηθεί η αξία των ακινήτων.
  • Παρουσίαση και διάθεση ακινήτων σε πιθανούς αγοραστές ή μισθωτές.
  • Προετοιμασία και έλεγχος των απαραίτητων εγγράφων (ιδιωτικών συμφωνητικών, συμβολαίων, μισθωτηρίων, κλπ.)
  • Τήρηση και ενημέρωση καταλόγων διαθέσιμων ακινήτων.
  • Δημιουργία δικτύου και συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες (πχ δικηγόρους, εργολάβους, άλλα μεσιτικά γραφεία, κλπ.)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ικανότητα αυτόνομης εργασίας
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργάνωση και time management
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης

Παροχές

  • Ευέλικτο ωράριο εργασίας
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και μπόνους βάσει επίτευξης στόχων
  • Διαρκής εκπαίδευση και εμπλουτισμός καθηκόντων
  • Σύγχρονο κι ευχάριστο περιβάλλον εργασίας