Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/7/2020

Εργατοτεχνίτες Δικτύων Οπτικών Ινών (Μετεγκατάσταση στην Γερμανία)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πολυεθνικής εταιρείας με αντικείμενο την εγκατάσταση και συντήρηση τηλεπικοινωνιακών δικτύων, αναζητά Εργατοτεχνίτες Δικτύων Οπτικών Ινών για εργασία στην Γερμανία.

Αρμοδιότητες:
• Εργασίες εκσκαφής-επίχωσης σε δρόμους και λιθόστρωτα πεζοδρόμια
• Εξομάλυνση επιφανειών και δημιουργία κόμβων
• Χρήση βασικών και ειδικών εργαλείων (μετά από σχετική εκπαίδευση)
• Δημιουργία μειγμάτων, κονιαμάτων και επιχρισμάτων
• Φροντίδα και συντήρηση των μηχανημάτων εγκατάστασης
• Τήρηση των κανόνων ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Επαγγελματική εκπαίδευση ή σχετική εμπειρία, επιθυμητή
• Πιστοποιημένη Γνώση χειρισμού σκαπτικών / περονοφόρων οχημάτων αμείβεται επιπλέον
• Γνώση Γερμανικών ή Αγγλικών όχι απαραίτητη αλλά αν υπάρχει, αμείβεται αναλόγως
• Ικανότητες επικοινωνίας και ομαδικής συνεργασίας
• Οργανωτικές ικανότητες
• Διάθεση για συνεχή μάθηση

Παροχές

Απολαβές / Εργασιακό Περιβάλλον:
• Σταθερές Μηνιαίες Αποδοχές
• Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
• Κάλυψη Μεταφοράς και Διαμονής
• Απεριόριστες δυνατότητες Εκπαίδευσης και Εξέλιξης