Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/06/2021

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον οδοντιατρικό χώρο, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της έναν/μια Πωλητή/τρια, για τη στελέχωση της ομάδας των πωλήσεων στη Θεσσαλονίκη.

Ο/Η πωλητής/τρια που θα προσληφθεί θα είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη των πωλήσεων, την υποστήριξη πωλητών και τη δημιουργία και υλοποίηση εκπαιδευτικών και μη δραστηριοτήτων.

Αρμοδιότητες

  • Παρουσίαση, προώθηση και πώληση προϊόντων και υπηρεσιών σε υφιστάμενους και νέους πελάτες
  • Επίσκεψη, , ενημέρωση και υποστήριξη των πελάτων
  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων της εταιρείας, βοηθώντας τους πωλητές στις επαφές τους
  • Άνεση για δημιουργία παραγγελιών και προσφορών
  • Επικοινωνία με το τμήμα Marketing για τη διασφάλιση της κατάλληλης διαφήμισης και τοποθέτησης των προϊόντων
  • Ανάλυση ανταγωνισμού
  • Δημιουργία και υλοποίηση δραστηριοτήτων όπως εκπαιδευτικά σεμινάρια
  • Συμμετοχή σε εκδηλώσεις, συνέδρια και εμπορικές εκθέσεις με στόχο την προσέγγιση νέων πελατών
  • Υπεύθυνος για την ορθή διευθέτηση των παραγγελιών
  • Δημιουργία και προώθηση δυνατών, μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες, συνεργαζόμενος μαζί τους και κατανοώντας τις ανάγκες τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία στη διαχείριση πωλήσεων
  • Προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα στη γραπτή αλλά και στην προφορική επικοινωνία με τους πελάτες
  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία, τις διαπραγματεύσεις και τις πωλήσεις
  • Ικανότητα δημιουργίας και πραγματοποίησης παρουσιάσεων προσαρμοσμένων στις ανάγκες του κοινού
  • Αναπτυγμένη την αίσθηση της αντίληψης
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα πειθούς και διαπραγμάτευσης

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση