Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/10/2021

Υπεύθυνος Κατασκευαστικού & Σχεδιαστικού Τμήματος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H CREAMTEAM S.A. είναι μία αμιγώς Ελληνική εταιρία με έδρα την Θεσσαλονίκη και ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο δίκτυο καταστημάτων σε Ελλάδα και Κύπρο. Δραστηριοποιείται στον κλάδο των cosmetics και διαθέτει μία ευρεία γκάμα προϊόντων που απευθύνονται στον σύγχρονο καταναλωτή. Στρατηγικός στόχος της εταιρείας είναι η ανάπτυξη του δικτύου λιανικής πώλησης, ώστε να δίνει τη δυνατότητα σε όλο και περισσότερους καταναλωτές να έχουν πρόσβαση στα αγαπημένα τους προϊόντα DUST+CREAM. Τόσο τα προϊόντα της μάρκας όσο και η επιχειρηματική της πρακτική έχουν βραβευθεί επανειλημμένα από αναγνωρισμένους οργανισμούς στην Ελλάδα και το εξωτερικό

Αρμοδιότητες:
  • Αναλαμβάνει την αποτύπωση και το σχεδιασμό εσωτερικών χώρων, κινητών ή σταθερών στοιχείων προβολής, επίπλων και διακόσμησης.
  • Προβαίνει σε προτάσεις ενίσχυσης οπτικής εικόνας και κάνει προτάσεις βελτίωσης και ανάδειξής τους. Δημιουργεί κατασκευαστικά σχέδια και τρισδιάστατες απεικονίσεις.
  • Εκτελεί την επιμέτρηση ποσοτήτων υλικών για παραγγελίες που αφορούν δομικά ή αρχιτεκτονικά στοιχεία (πατώματα, βαφές, υλικά τοιχοποιίας κ.α).
  • Αναλαμβάνει τον σχεδιασμό κάτοψης και τα κατασκευαστικά σχέδια για τα συνεργεία που εμπλέκονται στην κατασκευή.
  • Αναλαμβάνει την κοστολόγηση, το χρονοδιάγραμμα των εργασιών, την δρομολόγηση για τις απαραίτητες εγκρίσεις από τα αντίστοιχα τμήματα.
  • Αναλαμβάνει την επίβλεψη, και διαχείριση της κατασκευής των νέων καταστημάτων.
  • Πραγματοποιεί την συνεννόηση και τον έλεγχο των συνεργείων για την εργασία τους εντός του προκαθορισμένου χρονοδιαγράμματος και βεβαιώνει ότι τηρούνται οι ποιοτικές προδιαγραφές της εταιρίας.
  • Συντονίζει τα υπόλοιπα τμήματα για το νέο κατάστημα. Φροντίζει για την έγκαιρη ενημέρωση των λοιπών τμημάτων, ώστε οι προσθήκες τους να γίνονται on time.
  • Αναλαμβάνει την επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες της εταιρίας (επιπλοποιοί, μεταφορείς, επιγραφοποιοί κτλ).
  • Έχει την καθημερινή παρακολούθηση έργου καθώς και μεταβίβαση-γνωστοποίηση των τιμολογίων στα αντίστοιχα τμήματα (προμήθειες, λογιστήριο).
  • Όταν ζητηθεί, αναλαμβάνει την σύλληψη νέου σχεδιαστικού concept, συμβατού με την εταιρική ταυτότητα της εταιρίας.
  • Αναλαμβάνει τις ανακαινίσεις υπαρχόντων καταστημάτων δικτύου, μέσα σε αυστηρό χρονοδιάγραμμα και budget.
  • Πραγματοποιεί έρευνα υλικών και υλικών κατασκευής, αξιολογεί νέα προϊόντα και κατασκευαστικές λύσεις με βάση την ποιότητα και την αποτελεσματικότητα.
  • Ευθύνεται για την αξιολόγηση εργολάβων, κατασκευαστών και προμηθευτών. Διαπραγμάτευση τιμών, αμοιβών και όρων παραλαβής και παράδοσης έργου.
  • Συντονισμός και συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας, ενημερώνει για την ροή του έργου την διεύθυνση στην οποία υπάγεται προκειμένου να διασφαλιστεί ότι το κάθε έργο θα ολοκληρωθεί σύμφωνα με τις προδιαγραφές.
  • Καθοδήγηση του ανθρώπινου δυναμικού στο έργο, συμπεριλαμβανομένων των εργοδηγών και των υπεργολάβων.
  • Τεχνική υποστήριξη και συντήρηση του δικτύου καταστημάτων στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
  • Αναλαμβάνει τον συντονισμό για την έκδοση των κατάλληλων αδειών και για τις εργασίες που πρέπει να πραγματοποιούνται κατά διαστήματα εντός του κτιρίου.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
  • Απαραίτητη τριετής (3 έτη) προϋπηρεσία σε εργοτάξιο
  • Απόφοιτος σχολής Αρχιτεκτόνων Μηχανικών
  • Γνώσεις εσωτερικής διακόσμησης
  • Άριστη γνώση Η/Υ, προγραμμάτων Office και AutoCAD
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες γραπτές και προφορικές επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικές δεξιότητες, ομαδικότητα, δυνατότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και ευθυνών, ικανότητα στη διαχείριση χρόνου, ικανότητες οργάνωσης πολλαπλών αντικειμένων, ευελιξία, αποτελεσματικότητα, συνέπεια και έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό πρόγραμμα πρόσθετης ιδιωτικής ασφάλειας υγείας και ζωής
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Έκπτωση στα προϊόντα της εταιρείας