Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/04/2023

Υπάλληλος Ενοικίασης Αυτοκινήτων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η INGROUP αναζητά για λογαριασμό της εταιρείας πελάτη της Kinsen Hellas & Europcar, άτομα με διάθεση για εργασία και εξέλιξη για την άμεση κάλυψη της παρακάτω θέσης:

                                               Υπάλληλο Ενοικίασης Αυτοκινήτων

Περιγραφή θέσης: Ο/Η νέος/-α συνεργάτης/-ιδα θα αναλάβει την άριστη εξυπηρέτηση πελατών σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα και διαδικασίες της Kinsen Hellas & Europcar και θα προετοιμάζει τις συμφωνίες ενοικίασης για τον σταθμό του Ηρακλείου Κρήτης, παρέχοντας συμβουλές στον πελάτη σύμφωνα με τις ανάγκες του, ενώ θα είναι υπεύθυνος/-η και για την παράδοση και την παραλαβή των οχημάτων.

 Βασικές αρμοδιότητες:
Διερεύνηση των αναγκών του πελάτη για την καλύτερη εξυπηρέτησή του χτίζοντας ισχυρές και μακροχρόνιες σχέσεις εμπιστοσύνης.
• Διαχείριση κρατήσεων και συμβολαίων ενοικίασης των οχημάτων.
• Διαχείριση όλων των αιτημάτων και των παραπόνων των πελατών.
• Καταχώρηση όλων των δεδομένων των πελατών στο σύστημα,
• Ενημέρωση και πώληση των επιπλέον προϊόντων.
• Διευθέτηση συμβολαίων ενοικίασης
• Παραδόσεις και παραλαβές οχημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτοι Λυκείου/ΑΕΙ
• Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία έως 2 έτη σε παρόμοια θέση ή ρόλο υποστήριξης και εξυπηρέτησης πελατών
• Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ & MS Office
• Εξοικείωση με συστήματα & πρακτικές CRM
• Πολύ καλή γνώση αγγλικών
• Δίπλωμα οδήγησης
• Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (πρωινές και απογευματινές)

Απαιτούμενες δεξιότητες:
• Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πελατοκεντρική αντίληψη και προσέγγιση
• Άτομο με ομαδικό πνεύμα και συνέπεια
• Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πενθήμερη απασχόληση (κυλιόμενες βάρδιες)
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Πακέτο ιδιωτικής ασφάλισης
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Μόνιμη συνεργασία

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 82 10 555