Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/11/2021

Lead Promoter

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης πολυεθνικής εταιρείας στο τομέα των προϊόντων ομορφιάς, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Επιτήρηση και φροντίδα του χώρου επίδειξης ώστε να είναι πάντα τακτοποιημένος και εφοδιασμένος με προϊόντα και διαφημιστικό υλικό
• Παρουσίαση των προϊόντων σε δυνητικούς πελάτες επικοινωνώντας τα ανταγωνιστικά πλεονεκτήματά τους έναντι των ανταγωνιστικών
• Διαρκής ενημέρωση για τα νέα προϊόντα της εταιρείας
• Δημιουργία αναφορών που συνοψίζουν τους τομείς ενδιαφέροντος των πελατών, τις ερωτήσεις τους, αλλά και του αριθμού των πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Απόφοιτος/η ΙΕΚ/ ΑΤΕΙ/ ΑΕΙ
• Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον δύο (2) ετών με αποδεδειγμένη εμπειρία σε πώληση και προώθηση prestige προϊόντων ομορφιάς, μακιγιάζ, ιδανικά σε χώρους πολυκαταστημάτων
• Εμπειρία σε είδη κομμωτικής θα εκτιμηθεί
• Καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
• Καλή γνώση Η/Υ
• Εμπειρία σε διαχείριση ομάδας
• Υπευθυνότητα και συνέπεια
• Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
• Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.