Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/05/2019

Customer Support Officer (Fixed Term)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Είσαι επικοινωνιακός και δίνεις έμφαση στην λεπτομέρεια;
Σου αρέσει να εξυπηρετείς τον πελάτη με τον καλύτερο δυνατό τρόπο;
Τώρα σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε πολυεθνική εταιρεία τεχνολογίας!

Περιγραφή θέσης:
Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας πολυεθνικής εταιρείας τεχνολογίας, αναζητά υποψήφιο/ια, ο/η οποίος/α θα στελεχώσει την θέση του Customer Support Officer.

Πιο συγκεκριμένα ο/η κάτοχος της θέσης θα ασχοληθεί με τα κάτωθι:
• Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων πελατών της εταιρείας, με άμεσο σκοπό την καταγραφή τεχνικών προβλημάτων
• Επικοινωνία με τους τεχνικούς της εταιρείας για δρομολόγηση των ραντεβού τους με τους πελάτες
• Διαχείριση αιτημάτων μέσω e-mail
• Πλήρης & αξιόπιστη ενημέρωση των συστημάτων της εταιρείας
• Βέλτιστη & μέγιστη δυνατή εξυπηρέτηση του πελάτη κατά την διαδικασία της τηλεφωνικής επικοινωνίας

Τόπος και ωράριο απασχόλησης:
Η θέση αφορά πενθήμερη εργασία Δευτέρα-Παρασκευή, με ωράριο 08:30 – 16:30 στα γραφεία της εταιρείας στην περιοχή του Γέρακα.

Απαραίτητα Προσόντα

• Ευχέρεια λόγου και άνεση στην επικοινωνία μέσω τηλεφώνου
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (επίπεδο Lower ή Proficiency)
• Συνέπεια και επαγγελματισμός
• Πολύ καλή εξοικείωση με την τεχνολογία
• Πνεύμα ομαδικότητας
• Προϋπηρεσία σε θέσεις τηλεφωνικού κέντρου θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

• Σταθερός μικτός μηνιαίος μισθός με την εγγύηση της Manpower-Group Greece
• Εκτενής εκπαίδευση πάνω στο αντικείμενο εργασίας
• Προοπτικές Μόνιμης Απασχόλησης και εξέλιξης σε ένα οργανωμένο εταιρικό περιβάλλον
• Σύγχρονες εγκαταστάσεις & ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον