Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/03/2017

Γραμματέας – Λέσβος

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας ασφαλιστικής εταιρίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Γραμματέας – Λέσβος (Κωδ. Θέσης 722/69990)

(Θέση Μερικής Απασχόλησης)

Περιγραφή Θέσης

·      Γραμματειακή υποστήριξη ασφαλιστών

·      Σύνταξη προσφορών

·      Παρακολούθηση και είσπραξη συμβολαίων

·      Τηλεφωνική υποστήριξη πελατών

·      Διαχείριση παραπόνων

·      Επικοινωνία με κεντρικά γραφεία της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

·      Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / Κολλεγίου

·      Ένα (1) - δύο (2) έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση (ιδανικά στον ασφαλιστικό κλάδο)

·      Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Ικανότητες επικοινωνίας, παρουσίασης και οργάνωσης

·      Μεθοδικότητα και εχεμύθεια

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Ευχάριστο και σύχρονο περιβάλλον εργασίας