Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/4/2021

Διαχειριστής/τρια e-shop & digital marketing

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΡΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ανώνυμη εταιρία στο χώρο του επίπλου με έδρα στην ανατολική Θεσσαλονίκη  (Θέρμη), ζητά να προσλάβει Διαχειριστή/τρια e-shop & digital marketing.

Κύριες αρμοδιότητες :

  • Διαχείριση του eshop της εταιρίας.
  • Καταχώρηση νέων προιόντων, φωτογραφιών, τιμών, έλεγχος αποθεμάτων και λοιπών στοιχείων στο e-shop.
  • Διαχείριση και ενημέρωση της ιστοσελίδας της εταιρίας.
  • Δημιουργία επιπλέον περιεχομένου για ανάπτυξη επισκεψιμότητας.
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων.
  • Διαχείριση social media και λοιπών marketing καναλιών.
  • Δημιουργία και αποστολή newsletter.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα :

  • Εργασιακή εμπειρία ως διαχειριστής e-shop.
  • Εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου.
  • Άριστη γνώση και διαχείριση social media ( Facebook, Instagram κ.τ.λ. ).
  • Άριστη γνώση Facebook ads και Google ads.
  • Άριστη γνώση ms office.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

Επιθυμητά προσόντα :

  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing.
  • Γνώση Photoshop
  • Γνώση SEO/SEM θεμάτων.

Παροχές

Εργασία πλήρους απασχόλησης.