Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/6/2021

Invoicing Officer

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΤΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ | ΚΙΛΚΙΣ

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Invoicing Officer (2021/33)

Ο/Η Invoicing Officer είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Operations και συγκεκριμένα του τμήματος Invoicing, με έδρα το Κιλκίς. Η θέση αναφέρεται στην Invoicing Supervisor και έχει ως σκοπό τη διασφάλιση της εύρυθμης ολοκλήρωσης των διαδικασιών που συντελούν στην ορθή αποστολή και τιμολόγηση των προϊόντων.

Κύρια καθήκοντα:

  • Συντάσσει και εκτυπώνει δελτία αποστολής εσωτερικού – εξωτερικού.
  • Εκδίδει τιμολόγια πώλησης.
  • Ζυγίζει φορτηγά (πωλήσεων & αγορών) και καθοδηγεί τον οδηγό για τον ορθό τρόπο φόρτωσης.
  • Ελέγχει τα ζυγολόγια φορτώσεων.
  • Ελέγχει τα σχετικά έγγραφα των φορτώσεων.
  • Αρχειοθετεί και καταχωρεί τα παραστατικά που εκδίδει.
  • Αποστέλλει τα παραστατικά και τα συμπληρωματικά έγγραφα στους πελάτες.
  • Επικοινωνεί με ναυτιλιακές, μεταφορικές, ασφαλιστικές εταιρείες καθώς και με τελωνεία και τράπεζες.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ τμημάτων σχετικών με Λογιστική/Οικονομικές Επιστήμες/Διοίκηση Επιχειρήσεων/ Logistics
  • Προϋπηρεσία 1-2 ετών σε αντίστοιχη θέση ή θέση σχετική με λογιστική/οικονομικά
  • Πολύ καλή γνώση εργαλείων MS Office
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με συστήματα ERP, WMS θα εκτιμηθεί
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Δωρεάν μετακίνηση από και προς τη ΒΙ.ΠΕ. Σταυροχωρίου
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.