Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/7/2021

Υπάλληλος γραφείου τμήμα αγορών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από το γραφείο ευρέσεως εργασίας HRS (Human Resources Solutions) ζητείται υποψήφια για τη θέση Υπάλληλος γραφείου για λογαριασμό πελάτη μας εταιρεία που εξειδικεύεται στο χονδρικό και λιανικό εμπόριο Ειδών Υγιεινής με έδρα τον νομό Θεσσαλονίκης στην περιοχή της Θέρμης.

Η συγκεκριμένη θέση παίζει καθοριστικό ρόλο στην επίτευξη των στόχων της εταιρείας και θα υπάγεται στο τμήμα αγορών που αφορά την διαχείριση των προμηθευτών εξωτερικού.

Αρμοδιότητες

  • Καθημερινή συνεργασία με τον Προϊστάμενο του τμήματος.
  • Υποστήριξη των υπευθύνων Επικοινωνίας και Διαχείρισης Προμηθευτών στην οργάνωση και εκτέλεση διαφόρων εργασιών σε καθημερινή βάση.
  • Ενημέρωση υπολογιστικών φύλλων και βάσεων δεδομένων με τη χρήση προγραμμάτων ERP με τεχνικά και χρηματοοικονομικά δεδομένα.
  • Υποστήριξη στην διατήρηση και ομαλή λειτουργία του δικτύου της εταιρείας με συνεργαζόμενους φορείς και επιχειρήσεις.
  • Παροχή διοικητικής υποστήριξης του τμήματος.

Προφίλ υποψήφιου

  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στην αποτελεσματικότητα.
  • Ικανότητα ανταπόκρισης κάτω από συνθήκες πίεσης.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Εμπορική αντίληψη.
  • Καλός γραπτός λόγος.
  • Ανεπτυγμένη προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Πολύ καλή αντίληψη των αριθμών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ.
  • Επαγγελματική εμπειρία 4-5 έτη σε ανάλογη θέση.
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη χρήση Microsoft Office.
  • Πολύ καλή χρήση συστημάτων ERP.

Παροχές

Από την επιχείρηση παρέχεται εκπαίδευση και καθοδήγηση στα πρότυπα λειτουργίας της εταιρείας με στόχο την μακροχρόνια συνεργασία. Η θέση αφορά πενθήμερη εργασία, πλήρους απασχόλησης.