Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/5/2021

Call Center Agent

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Call Center Agent (2021/18)

Ο/Η Call Center Agent είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Logistics με έδρα το Κιλκίς. Η θέση αναφέρεται στην Call Centre & Customer Care Supervisor και έχει ως σκοπό τη δημιουργία και ανάπτυξη άριστων σχέσεων με τους πελάτες. Αποτελεί τον συνδετικό κρίκο μεταξύ της εταιρίας και των πελατών και συντονίζει όλες τις απαιτούμενες ενέργειες για την εξυπηρέτηση των παραγγελιών πωλήσεων επικοινωνώντας με πελάτες, συνεργάτες και πωλητές τηρώντας τις πολιτικές εξυπηρέτησης πελατών.

Κύρια καθήκοντα:

  • Διαχειρίζεται τις παραγγελίες πώλησης της εταιρίας όπου είναι απαραίτητο (καταχώρηση, μεταβολή, ακύρωση).
  • Οργανώνει τις φορτώσεις των πελατών ελέγχοντας πιστοληπτικά προβλήματα, κάνοντας αιτήσεις για μεταφορικές, containers ακολουθώντας τις απαραίτητες διαδικασίες και τηρώντας τις πολιτικές εξυπηρέτησης.
  • Συντονίζει τις ενέργειες των εμπλεκομένων τμημάτων με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Διαχειρίζεται τα παράπονα των πελατών μέσω του CRM συστήματος της εταιρίας.
  • Διατηρεί ομαλή ροή πληροφόρησης από τον πελάτη προς την εταιρία και αντίστροφα.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  •  Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ Οικονομικών Επιστημών/ Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Διαχείρισης Εφοδιαστικής Αλυσίδας ή άλλης παρεμφερούς ειδικότητας
  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία στην εξυπηρέτηση πελατών ή/και σχετική με τα logistics
  •  Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας ή/και άλλης ξένης γλώσσας
  •  Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  •  Εξοικείωση με τη χρήση συστημάτων ERP, WMS, CRM
  •  Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  •  Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  •  Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  •  Δωρεάν μετακίνηση από και προς τη ΒΙ.ΠΕ. Κιλκίς
  •  Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  •  Προοπτικές εξέλιξης
  •  Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.