Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/3/2021

Στέλεχος Οικονομικού Τμήματος

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλος Εκπαιδευτικός Οργανισμός ζητά να προσλάβει Στέλεχος Οικονομικού Τμήματος στη Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή θέσης:

  •  Χειρισμός προγράμματος οικονομικής / λογιστικής διαχείρισης για καταχώρηση συμβάσεων πελατών
  •  Διαχείριση ταμείου / έκδοση παραστατικών / καταχώρηση εξόδων
  •  Εξυπηρέτηση πελατών
  •  Διαχείριση ληξιπρόθεσμων οφειλών

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν:

  •  Πολύ καλή γνώση Λογιστικής
  •  Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  •  Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών ως στέλεχος διοίκησης, κατά προτίμηση σε οικονομικό τμήμα
  •  Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ με κατεύθυνση: Οικονομικά/Λογιστική/Διοίκηση Επιχειρήσεων
  •  Οργανωτικές ικανότητες, αναλυτική σκέψη, ικανότητα αποτελεσματικής και γρήγορης επίλυσης θεμάτων
  •  Πολύ καλός χειρισμός της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  •  Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ και MS Office

Επιθυμητά χαρακτηριστικά:

  •  Προϋπηρεσία σχετική με διευθέτηση οικονομικών εκκρεμοτήτων
  •  Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη των στόχων
  •  Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  •  Δυναμική προσωπικότητα
  •  Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  •  Δυνατότητα εργασίας σε ένα σύγχρονο και διαρκώς αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  •  Ανταγωνιστικές μηνιαίες αποδοχές
  •  Επαγγελματική εξέλιξη