Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2020

Senior Buyer

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως Senior Buyer και θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;

Έχεις προϋπηρεσία σε υπεύθυνη θέση τμήματος προμηθειών εμπορικής εταιρείας και είσαι εξοικειωμένος με τις αγορές από Ελλάδα και εξωτερικό, τη διαπραγμάτευση τιμών καθώς και διαχείριση και ανάπτυξη της λίστας των προμηθευτών;

Αν η απάντηση είναι θετική, περιμένουμε το βιογραφικό σου, τώρα!

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Senior Buyer, περιλαμβάνουν:
  • Διαχείριση υφιστάμενων συνεργασιών με προμηθευτές και πραγματοποίηση αγορών
  • Έρευνα αγοράς, αναζήτηση προμηθευτών σε Ελλάδα και εξωτερικό και σύναψη νέων συνεργασιών
  • Διαπραγμάτευση και σύνταξη προσφορών προς προμηθευτές
  • Παρακολούθηση παραγγελιών και συνεργασία με το τμήμα των logistics για την ολοκλήρωσή τους
  • Επικοινωνία με το management team για την κατάθεση νέων προτάσεων και για τη βελτίωση της εμπορικής πολιτικής

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος Senior Buyer θα διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με αντικείμενα όπως: Διοίκηση Επιχειρήσεων / Οικονομικά / Λογιστική / Marketing
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 - 5 ετών σε τμήμα προμηθειών. Θα εκτιμηθεί η προϋπηρεσία σε θέση Senior Buyer ή προϊσταμένου αγορών σε εμπορική ή παραγωγική εταιρεία
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, Η/Υ και MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
  • Δυναμική προσωπικότητα, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα εργασίας σε δυναμικό περιβάλλον, αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Το πακέτο αποδοχών που προσφέρει η εταιρεία στον Senior Buyer περιλαμβάνει τα ακόλουθα:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του Senior Buyer σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Αφότου αιτηθείς και εφόσον χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο 2310414731 και να ζητήσεις τη Χριστίνα Στερκέση.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.