Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/07/2020

Γραμματεία Πωλήσεων (γαλλικά)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις άριστη γνώση γαλλικών και σε ενδιαφέρει να απασχοληθείς και να εξελίξεις την καριέρα σου ως Γραμματεία Πωλήσεων;

Θέλεις να εργαστείς σε ένα οργανωμένο και δυναμικό περιβάλλον ανήκοντας στο εμπορικό τμήμα μεγάλης εταιρείας που δραστηριοποιείται στο εμπόριο ειδών διατροφής;

Επιθυμείς να αξιοποιήσεις τις δυνατότητες ευέλικτης εργασίας (δυνατότητα μερικής απασχόλησης) που προσφέρονται από την εταιρεία;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε περιμένουμε την αίτησή σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες σου ως Γραμματεία Πωλήσεων (γαλλικά) θα περιλαμβάνουν:
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και πελάτες εξωτερικού γαλλόφωνων χωρών
  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων και επικοινωνία με συνεργάτες
  • Έρευνα αγοράς εξωτερικού και σύνταξη αναφορών
  • Διαχείριση αλληλογραφίας και τηλεφωνική εξυπηρέτηση στα γαλλικά
  • Παρακολούθηση και καταχώρηση παραγγελιών
  • Επίλυση προβλημάτων όταν χρειάζεται

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Γραμματεία Πωλήσεων (γαλλικά) θα πρέπει να διαθέτει:
  • Άριστη γνώση γαλλικών, (επιπέδου C2)
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε αντίστοιχη θέση σε εμπορικό τμήμα οργανωμένης εταιρείας
  • Επιθυμητή γνώση Γερμανικών (όχι απαραίτητη)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS-Office
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικότητα, Συνέπεια και Επαγγελματισμό

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για την θέση Γραμματεία Πωλήσεων (γαλλικά) τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό
  • Δυνατότητα part time απασχόλησης με προοπτική full time
  • Ασφαλιστική κάλυψη
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση Γραμματεία Πωλήσεων (γαλλικά) σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Εάν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες μετά την ολοκλήρωση της αίτησης, μπορείς να καλέσεις στο 6940781825 ή στο 2310414732 και να ζητήσεις την Elena Vasileiou.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.