Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/11/2019

Business Advisors

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κατάστημα Vodafone στην Καλαμαριά ζητά Business Advisors με σκοπό την ανάπτυξη και εξυπηρέτηση του εταιρικού πελατολογίου της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Εξυπηρέτηση τόσο σε νέους όσο και σε υφιστάμενους εταιρικούς πελάτες στον χώρο εργασίας τους.
  • Ανάπτυξη μιας σαφούς εικόνας τόσο για πιθανές ευκαιρίες επέκτασης του πελατολογίου όσο και του ανταγωνισμού στην περιοχή
  • Ορθή και αποτελεσματική επικοινωνία των πλεονεκτημάτων όσο αναφορά τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Vodafone, τόσο στο κατάστημα όσο και στον χώρο του πελάτη.
  • Κατανόηση των διαφορετικών profile των πελατών και ικανότητα κάλυψης των αναγκών τους σύμφωνα με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Vodafone.
  • Παρακολούθηση αποτελεσμάτων και παροχή σχετικής ανατροφοδότησης στον προϊστάμενο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι., Τ.Ε.Ι. ή I.E.K. Ελλάδας ή εξωτερικού
  • Προηγούμενη εμπειρία σε B2B πωλήσεις με εξειδίκευση στον χώρο των τηλεπικοινωνιών και της τεχνολογίας, 3-4 χρόνια
  • Διάθεση για καθημερινές επισκέψεις σε πελάτες So Ho
  • Πολύ καλές διαπροσωπικές ικανότητες , στα πλαίσια της ομαλής συνεργασίας με τα καταστήματα ευθύνης του
  • Ικανότητα επικοινωνίας και αποτελεσματικής διαπραγμάτευσης με τους πελάτες
  • Φιλοδοξία για εξέλιξη
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των μηνιαίων ατομικών στόχων
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικών και Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός & Bonus βάση επιτεύξεων
  • Tablet / Κινητό