Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/6/2021

Προγραμματιστής 5αξονικού CNC

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνική κατασκευαστική εταιρία με εξειδίκευση στις ειδικές ξύλινες κατασκευές στην Ελλάδα και το εξωτερικό με έδρα στα Βόρεια προάστια αναζητά

Προγραμματιστή 5αξονικού CNC

Αρμοδιότητες:
  • Ανάγνωση τεχνικών σχεδίων και μετατροπή τους σε σχεδιαστικά μοντέλα
  • Εισαγωγή των σχεδίων στο πρόγραμμα της εργαλειομηχανής
  • Προγραμματισμός και ρύθμιση της εργαλειομηχανής με τις κατάλληλες παραμέτρους κοπής
  • Στενή συνεργασία με τους χειριστές των CNC
  • Συνεργασία με το τεχνικό τμήμα για ποιοτικό έλεγχο του τελικού προϊόντος
  • Φροντίδα και συντήρηση της εργαλειομηχανής

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα Στοιχεία:
  • Πτυχιούχος (ΑΕΙ/ΤΕΙ) με ειδικότητα Μηχανικού, Βιομηχανικού Σχεδιασμού ή σχετικής με το αντικείμενο ειδικότητας
  • Εμπειρία προγραμματισμού CNC ( Εμπειρία σε 5αξονικό CNC θα εκτιμηθεί θετικά ).
  • Γνώση προγράμματος CAM ( WOODWOP HOMAG, ALPHA CAM )
  • Εμπειρία στο σχεδιασμό ξύλινων κατασκευών θα συνεκτιμηθεί
  • Γνώση Αγγλικών

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό ωράριο εργασίας
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και εκπαίδευσης