Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/12/2022

Digital Marketing & Social Media Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Διαθέτεις εμπειρία στο Digital Marketing και στα Social Media; Εαν ναι, τότε αυτή η δουλειά είναι για εσένα!

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση των σελίδων της εταιρείας στα social media (Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, LinkedIn) και δημιουργία δημοσιεύσεων, promotion campaigns.
  • Σχεδιασμός, εκτέλεση, παρακολούθηση και βελτιστοποίηση καμπανιων Google Ads με στόχο την εξέλιξη της απόδοσης των αποτελεσμάτων βάση στόχων (ROI & KPIs).
  • Αξιολόγηση αναφορών digital marketing tools (Google Analytics, Google AdWords, Google My Business) και δημιουργία μηνιαίων αναφορών.
  • Διερεύνηση πρακτικών για την βελτίωση του SEO της ιστοσελίδας και βελτιστοποίηση της εμπειρίας χρήστη.
  • Σχεδιασμός στρατηγικων email marketing.
  • Δημιουργία περιεχόμενου για αύξηση του κοινού, του engagement και των conversions (content marketing).
  • Παρακολούθηση της αγοράς και των ανταγωνιστών.
  • Συμμετοχή και οργάνωση εταιρικών εκδηλώσεων, εκθέσεων και παρουσιάσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Εμπειρία ως Digital Manager ή Social Media Manager ή Ε-commerce manager.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Γνώσεις προγραμματισμού θα συνεκτιμηθούν.
  • Πολύ καλή γνώση Wordpress.
  • Πολύ καλή γνώση των Social Media, online ads & e-marketing.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Διαχείριση χρόνου και ανταπόκριση σε deadlines.
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης budget.
  • Ικανότητα διαχείρισης διαφόρων project ταυτόχρονα.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Απαιτείται φυσική παρουσία.

Δεξιότητες:
  • Paid advertising (CPC, PPC,CTR).
  • Content marketing.
  • Data Analysis (Google Analytics, Facebook Insights και άλλα εργαλεία).
  • SEO/SEΜ (Search marketing analysis, SERP).
  • Copywriting.
  • Γραφικό σχέδιοPhotoshop, Canva ή άλλα γραφιστικά εργαλεία και επεξεργασίας εικόνας.
  • Project Management.

Παροχές

Παροχές:
  • Νεανικό και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.
  • Εργασία με μια ομάδα που διαρκώς εξελίσσεται.
  • Σταθερός μισθός αναλόγως προσόντων.
  • Προοπτικές εξέλιξης.
  • Πλήρης ασφάλιση.
  • Πενθήμερη εργασία (8ωρη)