Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2022

IT Specialist Assistant

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ως IT Specialist, θα παρέχεις καθημερινή μηχανογραφική υποστήριξη τόσο στα κεντρικά γραφεία της εταιρίας όσο και στα υποκαταστήματα, θα είσαι υπεύθυνος/η για την εγκατάσταση του τεχνολογικού εξοπλισμού, καθώς και για τις εργασίες παρακολούθησης και συντήρησης σε servers, δικτυακό εξοπλισμό και τηλεφωνικό κέντρο.

Βασικές αρμοδιότητες
  • Μηχανογραφική υποστήριξη κεντρικών γραφείων
  • Δημιουργία ή ακύρωση σταθμών εργασίας και τηλεφωνικού κέντρου
  • Αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων υφιστάμενων σταθμών εργασίας και τηλεφωνικού κέντρου (software & hardware)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο με κατεύθυνση την Πληροφορική ή άλλο συναφές πεδίο/αντικείμενο
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (hardware, δικτυακά, Active Directory)
  • Τεχνικές γνώσεις για εγκατάσταση και επιδιόρθωση υπολογιστών και δικτυακών συσκευών
  • Οργανωτικές ικανότητες και δεξιότητες multi-tasking εντός περιορισμένων χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

  • Σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και διεύρυνσης γνώσεων του αντικειμένου
  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Ευκαιρίες εξέλιξης