Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/05/2021

Οδηγός/Διανομέας Van

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

ΟΔΗΓΟΣ/ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ
COURIER
Κωδικός Αγγελίας: C_03

Η εταιρεία ταχυμεταφορών XP Courier αναζητά για λογαριασμό μεγάλης πολυεθνικής εταιρίας με ηγετικό ρόλο στον κλάδο και έδρα στο Κορωπί, Οδηγό/Διανομέα.
Η εταιρεία είναι αφοσιωμένη στο να παρέχει μια ξεχωριστή εμπειρία εξυπηρέτησης στο κάθε πελάτη όπως και στην καλλιέργεια ενός ευχάριστου εργασιακού περιβάλλοντος, σταθερότητας, ασφάλειας και σεβασμού προς τον εργαζόμενο.

Περιγραφή θέσης:

• Πραγματοποιεί την φόρτωση-εκφόρτωση οχήματος (van)
• Αναλαμβάνει την πραγματοποίηση παραλαβών-παραδόσεων στους πελάτες της εταιρείας
• Εξασφαλίζει τη σωστή χρήση του scanner-pda
• Διασφαλίζει την εφαρμογή συγκεκριμένων διαδικασιών για την υλοποίηση των εργασιών πιστή εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας
• Πραγματοποιεί καθημερινούς ελέγχους του οχήματος

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα και Επιθυμητά Προσόντα
• Απόφοιτος Λυκείου/ ΙΕΚ/ ΤΕΙ/ ΑΕΙ
• Απαραίτητη η γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Βασικό επίπεδο χρήσης)
• Σχετική εξοικείωση χρήσης συστημάτων/φορητών τερματικών (scanner-pda, POS)
• Κάτοχος Διπλώματος Οδήγησης (Β’ Κατηγορίας)
• Γνώση περιοχών του λεκανοπεδίου Αττικής
• Επιθυμητή προϋπηρεσία στον κλάδο των ταχυμεταφορών
• Επικοινωνιακές Ικανότητες
• Ευγένεια
• Ικανότητες Οργάνωσης και Διαχείρισης Χρόνου

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Μόνιμη συνεργασία
• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
• Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης
• Επιβράβευση άριστης απόδοσης

Για όλες τις υποψηφιότητες θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.