Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2019

Assistant Hotel Manager / Βοηθός Διευθυντή Ξενοδοχείου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Πολυεθνικός Επενδυτικός, Τουριστικός, Εμπορικός & Ξενοδοχειακός Όμιλος που δραστηριοποιείται και στην Ελλάδα (Αθήνα, Κρήτη, Ρόδο & Κω) ζητά να προσλάβει άμεσα Assistant Hotel Managers / Βοηθούς Διευθυντών Ξενοδοχείων.

Αναζητούμε άτομα που κάνουν ή θέλουν να κάνουν καριέρα στον χώρο του τουρισμού.

Προσφέρουμε :

  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας
  • Δωδεκάμηνη απασχόληση (Καλοκαιρινή σεζόν σε κάποιο νησί όπου δραστηριοποιείται ο Όμιλος και κατά την χειμερινή σεζόν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή στο εξωτερικό).
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο.

Καθήκοντα :

Ο/Η Βοηθός διευθυντή/τρια του καταλύματος θα:

  • Είναι υπεύθυνος/η για την επιτήρηση του υπόλοιπου προσωπικού, καθώς και για την εξασφάλιση της μέγιστης απόδοσης και παροχής εξαιρετικών υπηρεσιών στους φιλοξενούμενους.
  • Διασφαλίζει την εξαιρετική διαμονή των φιλοξενούμενων.
  • Χρησιμοποιεί όλα τα διαθέσιμα μέσα με στόχο τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών, του προσωπικού και του καταλύματος.
  • Διατηρεί τις προδιαγραφές φιλοξενίας και πολυτέλειας του καταλύματος ελέγχοντας συχνά τα δωμάτια, τους κοινόχρηστους χώρους και τις υπηρεσίες βάσει της πολιτικής του ξενοδοχείου.
  • Καλύπτει άλλες θέσεις οποιουδήποτε τμήματος όταν χρειάζεται, σε περιπτώσεις που υπάρχει υψηλός φόρτος εργασίας ή ανάγκη.
  • Εργάζεται με ευελιξία και επαγγελματισμό.
  • Ενισχύει όλες τις προδιαγραφές ασφάλειας, καθαριότητας και προσωπικής υγιεινής, καθώς και άλλους εσωτερικούς κανονισμούς.
  • Τηρεί στοιχεία και πληροφορίες σχετικά με την οικονομική απόδοση του ξενοδοχείου.
  • Συνεργάζεται με τον Διευθυντή, τον αντιπρόσωπο διαχείρισης και το τμήμα πωλήσεων σε καθημερινή βάση με στόχο την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος.
  • Είναι η πρώτη επαφή επικοινωνίας ανάμεσα στον Διευθυντή και το υπόλοιπο εργαζόμενο προσωπικό στον χώρο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον μια σεζόν σε ξενοδοχειακή μονάδα 4* / 5* στην θέση της Υποδοχής - Ρεσέψιον.
  • Δυνατότητα ταξιδίων και παραμονής (κατά τους μήνες Απρίλιο - Οκτώβριο) στα νησιά όπου ο Όμιλος δραστηριοποιείται
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας (γνώση τρίτης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία & στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά & γνώση
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό & απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευπροσάρμοστη και ανθεκτική νοοτροπία, καθώς επίσης και ισχυρή εργασιακή ηθική
  • Επαγγελματική εμφάνιση, επαγγελματισμός και διακριτικότητα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, ξενοδοχειακών προγραμμάτων, office & διαδικτύου
  • Υπευθυνότητα & ικανότητα αντίληψης
  • Οργανωτικό & ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Ευχάριστη & ευγενική προσωπικότητα - παρουσία
  • Ικανότητα για εργασία υπό πίεση και εκτέλεση πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Ικανότητα για εκπλήρωση εργασιών εντός προθεσμιών, έγκαιρη ανάθεση καθηκόντων και υπευθυνότητα για την ολοκλήρωσή τους
  • Πρωτοβουλία να κάνει τον εργασιακό χώρο ένα πιο όμορφο περιβάλλον για τους επισκέπτες και το προσωπικό
  • Διάθεση για συνεχή προσωπική βελτίωση και εξέλιξη
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών & λήψη αποφάσεων σε θέματα καθημερινής λειτουργίας των ξενοδοχείων
  • Αποφασιστικότητα στην υλοποίηση των πολιτικών αποφάσεων της διεύθυνσης & διοίκησης των ξενοδοχείων
  • Δυνατότητα διατύπωσης & σχεδιασμού καινοτόμων προτάσεων & ιδεών
  • Ηλικίας έως 32 ετών

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες -οι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα). Βιογραφικά χωρίς επισυναπτόμενη φωτογραφία δεν θα αξιολογηθούν.

Παροχές

  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό όμιλο με συνεχή ανάπτυξη
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Πλήρη Ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δωδεκάμηνη Απασχόληση (Χειμώνα στην Αθήνα-Θεσσαλονίκη ή στο Εξωτερικό και το καλοκαίρι στα νησιά όπου δραστηριοποιείται ο όμιλος)