Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/09/2019

MARKETING & SALES ASSISTANT (Β2Β)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Για λογαριασμό πελάτη μας αναζητούμε:

MARKETING & SALES ASSISTANT(Β2Β)για παραγωγική εταιρεία με έδρα το Κορωπί

Καθήκοντα:
▪ Σχεδιασμός, Υλοποίηση και παρακολούθηση του marketing plan της εταιρίας
▪ Ικανότητα και εμπειρία τόσο στον σχεδιασμό όσο και στην πλήρη εκτέλεση των προτεινόμενων ενεργειών marketing
▪ Διαχείριση του site της εταιρίας, καθώς και των social media
▪ Συνεχής συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων της εταιρείας
▪ Δυνατότητα ταξιδιών και επισκέψεων στους πελάτες της εταιρείας στα πλαίσια του customer support

Προφίλ υποψηφίου:
▪ Αναπτυγμένες επικοινωνιακές ικανότητες
▪ Υπευθυνότητα, συνέπεια, οργάνωση, ομαδικότητα
▪ Εμπορική αντίληψη και πελατοκεντρική προσέγγιση
▪ Διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
▪ Κάτοχος πτυχίου ανώτατης εκπαίδευσης στο Marketing
▪ Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον έξι (6) ετών σε Β2Β & Industrial Marketing ή/και Πωλήσεις
▪ Άριστη γνώση αγγλικών
▪ Καλή γνώση και εμπειρία σε διαχείριση θεμάτων internet marketing
▪ Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
▪ Οργανωτικό πνεύμα, ομαδικότητα και ευελιξία
▪ Κάτοχος μεταφορικού μέσου

Παροχές

Παρέχεται:
Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων, ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και πλήρης απασχόληση.