Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/10/2019

Υπεύθυνος Διακίνησης & Τοποθετήσεων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΥΛΩΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Διακίνησης & Τοποθετήσεων από ανώνυμη εταιρεία στον Αυλώνα Αττικής.

Περιγραφή Θέσης: Ο Υπεύθυνος Διακίνησης & Τοποθετήσεων διαχειρίζεται τη συσκευασία, τη φόρτωση, την μεταφορά και την παράδοση ή εγκατάσταση των προϊόντων της εταιρείας (επιγραφές, εξοπλισμός καταστημάτων, εκτυπώσεις, κ.α.) σε εμπορικά σημεία και κτίρια εντός και εκτός Ελλάδος.

Καθήκοντα

  • Συλλογή, συσκευασία και φόρτωση έτοιμων προϊόντων για αποστολές εντός και εκτός Ελλάδος
  • Ποιοτικός και ποσοτικός έλεγχος κατά τη συλλογή των ετοίμων από την παραγωγή
  • Συντάσσει το πρόγραμμα τοποθετήσεων, διαχειρίζεται και επιβλέπει τα συνεργεία τοποθέτησης
  • Επικοινωνεί με τον πελάτη για τις σχετικές αποστολές / εγκαταστάσεις
  • Συντονίζει, αξιολογεί εκπαιδεύει και επιτηρεί τους υφισταμένους του και εξωτερικούς συνεργάτες
  • Εξασφαλίζει ότι τηρούνται από το τμήμα του όλες οι διαδικασίες ποιότητας, υγιεινής και ασφάλειας και προστασίας του περιβάλλοντος
  • Συνεργάζεται με το λογιστήριο για την έκδοση των απαραίτητων παραστατικών
  • Εξασφαλίζει ότι το παραδοτέο του τμήματος αντιπροσωπεύει τα ποιοτικά standards της εταιρείας
  • Διαχειρίζεται και επιλύει άμεσα τυχόν τεχνικά ζητήματα που προκύπτουν κατά τις τοποθετήσεις / μεταφορές
  • Συμμετέχει σε ομάδες εργασίας για νέα έργα και δειγματισμούς
  • Συγκεντρώνει όλα τα απαραίτητα δεδομένα / στατιστικά και στέλνει σχετικές αναφορές στη Διοίκηση ανά τακτά διαστήματα

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης Ελλάδας ή εξωτερικού τμημάτων μηχανολόγων, ηλεκτρολόγων μηχανικών ή μηχανικών παραγωγής και διοίκησης.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε συναφή θέση (πχ υπεύθυνος παραγωγής, υπεύθυνος συνεργείων, εργοδηγός, κ.α.)
  • Γνώση τεχνικών συσκευασίας, φόρτωσης και εμπειρία με μαζικές τοποθετήσεις (roll-outs)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση υπολογιστών (internet search, MS Office, emails)
  • Εμπειρία με αποστολές εντός και εκτός Ελλάδος (συσκευασία, φόρτωση, διαδικασία με μεταφορικές εταιρείες, διαχείριση διαδικαστικών προβλημάτων)
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα, εργατικότητα και σημασία στη λεπτομέρεια
  • Αποτελεσματική εργασία υπό πίεση και επίτευξη αυστηρών deadlines
  • Νοοτροπία συνεχούς βελτίωσης
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης, διαπραγμάτευσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Δημιουργία και έλεγχος ομάδων
  • Διαχείριση, εξέλιξη και ηγεσία ανθρώπων
  • Δυνατότητα κατάρτισης ετήσιου προϋπολογισμού και τακτικών γραπτών αναφορών προς την διοίκηση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες υποψήφιους
  •  Άδεια οδήγησης ΙΧ

Παροχές

Η Εταιρεία Προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Δυνατότητα μεταφοράς στην έδρα της εταιρείας ή αποζημίωση εξόδων κίνησης

Πλεονεκτήματα εταιρείας

  • Leader του κλάδου με ένα πολύ καλό όνομα στην αγορά
  • Απόλυτα συνεπής απέναντι στους εργαζομένους και συνεργάτες της
  • Κλίμα συνεργασίας και υποστήριξης
  • Ασφαλές, δυναμικό και δημιουργικό περιβάλλον
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης