Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/10/2022

Υπεύθυνος Βάρδιας Τμήματος Μεταλλικών εξαρτημάτων

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΜΑΝΔΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Μεγάλη εξαγωγική εταιρεία με έδρα στη Μάνδρα Αττικής ζητά να προσλάβει Χειριστή Μηχανών τμήματος Μεταλλικών.

Ο κάτοχος της θέσης θα είναι Υπεύθυνος του Παραγωγικού Τμήματος Μεταλλικών.

Καθήκοντα:

  • Αλλαγές καλουπιών σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής
  • Χειρισμό, Επίβλεψη και Ρύθμιση Μηχανών Παραγωγής
  • Σωστή εφαρμογή των οδηγιών παραγωγής και σωστή συμπλήρωση των εντύπων που τα συνοδεύουν
  • Ενημέρωση του προϊστάμενου της παραγωγής για τυχόν αποκλίσεις ή εν δυνάμει προβλήματα ως προς την παραγωγική διαδικασία
  • Υπεύθυνος/η για την ορθή χρήση των μηχανών καθώς επίσης την τήρηση των διαδικασιών καλής λειτουργίας & συντήρησης, υποστήριξη ενεργειών ως προς επίλυση Τεχνικών Προβλημάτων
  • Φροντίζει για την τήρηση των κανόνων ασφαλείας και υγιεινής του χώρου εργασίας του
  • Εργασία σε βάρδιες πρωινή και απογευματινή.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τεχνικής Σχολής ή Απόφοιτος Μέσης ή Τεχνικής Σχολής (κλάδος Μηχανολογίας)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 1-2 έτη σε αντίστοιχο αντικείμενο
  • Γνώση χειρισμού κλαρκ
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Διάθεση να εργαστεί σε ένα απαιτητικό περιβάλλον
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ιδανικά κάτοικος ευρύτερης περιοχής της Δυτικής Αττικής

Παροχές

  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης