Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/02/2021

Υπάλληλος Υποστήριξης Τμήματος Εξοπλισμού

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, εκ μέρους πελάτη της, εταιρίας προμηθειών κατασκευαστικού εξοπλισμού και επίσημου αντιπροσώπου μηχανημάτων, αναζητά έναν/μια Υπάλληλο Υποστήριξης Τμήματος Εξοπλισμού για την υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων εξοπλισμού.

Τόπος εργασίας: Ασπρόπυργος

Αρμοδιότητες: Ο/Η κάτοχος της θέσης θα ανήκει στο Εμπορικό τμήμα της εταιρίας, υποστηρίζοντας τις πωλήσεις σε επίπεδο εξοπλισμού, συμβάλλοντας στην ανάπτυξη και υλοποίηση της εταιρικής στρατηγικής.

Πιο συγκεκριμένα θα αναλάβει:

  • Την κοστολόγηση προϊόντων και τις αναλύσεις τιμών σε σχέση με τον ανταγωνισμό
  • Τη σύνταξη προσφορών σε εταιρίες του ιδιωτικού τομέα
  • Τη σύνταξη τιμοκαταλόγων των μηχανημάτων
  • Την έκδοση εγκρίσεων τύπου και αδειών χρήσης
  • Τη σύνταξη διαγωνισμών δημοσίου και τη διεκπεραίωση αυτών
  • Την οργάνωση του προγράμματος παραλαβών και παραδόσεων
  • Τις προσωπικές παραδόσεις μηχανημάτων και τη σχετική παρουσίαση/εκπαίδευση σε πελάτες
  • Την τήρηση φακέλων των μηχανημάτων
  • ACR κατά την παραλαβή μηχανημάτων και PDI κατά την παράδοση μηχανημάτων (εφόσον χρειαστεί)

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητό προφίλ:
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία 1-3 χρόνια σε πωλήσεις μηχανημάτων/εξοπλισμού/ανταλλακτικών
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού θα αποτελέσει επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση και τεχνική κατανόηση προϊόντων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητες διαχείρισης πολλαπλών εργασιών (Multitasking)
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Οργανωτικότητα
  • Δεξιότητες παρουσίασης
  • Καινοτόμος τρόπος σκέψης
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας

Παροχές

  • Σταθερός Μηνιαίος Μισθός
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Laptop
  • Σύμβαση Αορίστου χρόνου με προοπτικές εξέλιξης και προαγωγής