Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/5/2020

Γραφίστας

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΑΓΟΥΛΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η CONVEX S.A. βιομηχανία  ειδών κιγκαλερίας  στα πλαίσια ανάπτυξης απαιτήσεων αναζητά έμπειρο γραφίστα για την κάλυψη των αναγκών.

Περιγραφή Θέσης:

Ικανότητα αντίληψης και κατανόησης της στρατηγικής και των αναγκών της εταιρίας και στενή συνεργασία με την ομάδα Marketing για την υλοποίηση έργων:

  •  Δημιουργικός σχεδιασμός και επιμέλεια
  •     Δημιουργια εταιρικών καταλόγων (δημιουργικού - σελιδοποίησης)
  • Μακέτα  επικοινωνιακού και pop υλικού (έντυπα, φυλλάδια, διαφημιστικές καταχωρήσεις, banners, stickers, αφίσες)
  •    Web material (site graphics, banners, ads, social media material)
  • Εταιρικές  παρουσιάσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

  •   Πτυχιούχος ΤΕΙ/ΙΕΚ Γραφιστικής ή πτυχίου Bachelor αντίστοιχων σχολών εξωτερικού
  •  Άριστη γνώση σουΐτας Adobe, Illustrator, Photoshop,Corel Draw
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων 3D Design
  • Γνώσεις φωτογράφισης προϊόντων και επεξεργασίας τους
  • Εμπειρία στην δημιουργία videos ή/και σχεδιασμού περιεχομένου για social media
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Αναλυτική σκέψη, ικανότητα επιτυχούς επικοινωνίας, εργασίας υπό πίεση,
  • Oμαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Η γνώση ή/και η κατανόηση μεθόδων marketing, εφόσον υπάρχουν, θα αξιολογηθούν θετικά.
  • Portfolio υλοποιημένων projects

Παροχές

  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  •  Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  •  Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.