Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/06/2021

Στέλεχος Β2Β Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό ηγετικής εταιρείας, η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο εμπορίας χρωμάτων, βερνικιών και δομικών υλικών, με έδρα τη Θεσσαλονίκη, αναζητούμε:

Στέλεχος Β2Β Πωλήσεων (Ref. 5520/SRBB/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών και ενημέρωσή τους για τα προϊόντα της εταιρίας
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας σε υπάρχον και δυνητικό πελατολόγιο
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων βάσει του επιχειρησιακού σχεδιασμού και του προϋπολογισμού πωλήσεων
  • Παρουσίαση και προώθηση της εταιρείας, των brands και των προϊόντων της με τον βέλτιστο τρόπο
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής
  • Καλλιέργεια σχέσεων εμπιστοσύνης με τους υπάρχοντες και τους νέους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Κατοχή πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ θα συνεκτιμηθεί
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία 2 τουλάχιστον ετών σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων, ιδανικά στον κλάδο δομικών υλικών
  • Καλή γνώση Αγγλικών ή/και επιπλέον ξένης γλώσσας
  • Εξοικείωση στο χειρισμό Η/Υ
  • Δυνατότητα ταξιδιών στη Βόρεια Ελλάδα, με μικρό αριθμό διανυκτερεύσεων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυναμικός χαρακτήρας με επιμονή για την επίτευξη των στόχων
  • Ικανότητα προώθησης και ανάπτυξης πωλήσεων
  • Θετική διάθεση, επαγγελματισμός, σοβαρότητα και υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Επίπεδο μικτού μισθού στα ανώτερα επίπεδα προσφερόμενων αποδοχών της αγοράς
  • Ιδιαίτερα σημαντικό ποσοστό επί των πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο, tablet

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.