Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/03/2021

Φαρμακοποιός

Υγεία

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι Φαρμακοποιός και έχεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος; Διαθέτεις πελατοκεντρική προσέγγιση; Σου αρέσει να επικοινωνείς με ανθρώπους, δίνοντας τους συμβουλές; Θα σε ενδιέφερε να γίνεις μέλος μιας δυναμικά αναπτυσσόμενης αλυσίδας φαρμακείων; Αν οι απαντήσεις σου είναι θετικές στις παραπάνω ερωτήσεις, τότε σίγουρα είσαι ο Φαρμακοποιός που αναζητούμε!

Διαβάσε παρακάτω και κάνε την αίτησή σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες της θέσης του/της Φαρμακοποιού περιλαμβάνουν:

Συντονισμό των εργασιών του Φαρμακείου
Εκτέλεση και έλεγχο συνταγών των Ασφαλιστικών Ταμείων Υγείας
Παροχή συμβουλών υγείας με βάση το νομοθετικό πλαίσιο
Πρόταση συμπληρωμάτων διατροφής και άλλων παραφαρμακευτικών προϊόντων
Παρακολούθηση αποθήκης
Εκτέλεση παραγγελιών προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός/η υποψήφιος/α για τη θέση του/της Φαρμακοποιού θα πρέπει να διαθέτει:

Πτυχίο Α.Ε.Ι Φαρμακοποιού και Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος Φαρμακοποιού
Προϋπηρεσία σε Φαρμακείο θα συνεκτιμηθεί
Άριστη γνώση των φαρμάκων και παραφαρμάκων
Καλό χειρισμό Η/Υ (ιδιαίτερα excel)
Άνεση στην επικοινωνία
Οργανωτικές ικανότητες
Πνεύμα συνεργασίας
Πελετοκεντρική προσέγγιση

Παροχές

Για τη θέση του/της Φαρμακοποιού προσφέρονται:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
Διαρκής υποστήριξη και εκπαίδευση από κεντρική ομάδα έμπειρων επαγγελματιών
Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η θέση του/της Φαρμακοποιού σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο 216 6001320 ή στο 6952310926 και να ζητήσεις την Πάττυ Μαργαρίτη.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.